SOCCER LIVESCORES

My Favorite Leagues

  • To add your favorites click on icon next to league names
    or on icon next to matches.

International Soccer

Major Soccer Leagues

advertisement

Soccer Leagues

  • Bulgaria: All Latest Results & Next Matches

      Bulgaria: A PFG
  • 29
  • Mon 24 Apr 2017
  • 18:00FT Pirin Blagoevgrad1 - 1Lokomotiv G.Oryahov. (0 - 1)  
  • 29
  • Sun 23 Apr 2017
  • 18:00FT Cska-Sofia1 - 1Ludogorets 1947 (0 - 0)  
    15:45FT Cherno More Varna3 - 2Lokomotiv Plovdiv (1 - 1)  
  • 29
  • Sat 22 Apr 2017
  • 18:00FT Vereya Stara Zagora1 - 0Montana (0 - 0)  
    15:30FT Slavia Sofia0 - 3Botev Plovdiv (0 - 2)  
  • 29
  • Fri 21 Apr 2017
  • 18:00FT Levski Sofia1 - 1Dunav Ruse (1 - 0)  
    15:30FT Neftochimic Burgas0 - 0Beroe (0 - 0)  
  • 30
  • Fri 28 Apr 2017
  • 15:30 Dunav Ruse - Lokomotiv Plovdiv -  
    18:00 Neftochimic Burgas - Pirin Blagoevgrad -  
  • 30
  • Sat 29 Apr 2017
  • 15:00 Levski Sofia - Cska-Sofia -  
    18:00 Lokomotiv G.Oryahov. - Beroe -  
  • 30
  • Sun 30 Apr 2017
  • 15:45 Montana - Botev Plovdiv -  
  • 30
  • Mon 01 May 2017
  • 15:30 Slavia Sofia - Vereya Stara Zagora -  
    18:00 Ludogorets 1947 - Cherno More Varna -  

          Bulgaria: B PFG
  • 25
  • Mon 24 Apr 2017
  • 15:30FT Septemvri Sofia2 - 1Sozopol (1 - 0)
    15:00FT Botev Vratsa0 - 0Ludogorets Ii (0 - 0)
    15:00FT Lokomotiv Sofia2 - 2Cska-Sofia Ii (0 - 0)
  • 25
  • Sat 22 Apr 2017
  • 15:00FT Chernomorets Pomorie1 - 0Vitosha Bistritsa (1 - 0)
    15:00FT Etar Veliko Tarnovo2 - 1Botev Galabovo (1 - 0)
    15:00FT Levski Karlovo2 - 0Bansko (1 - 0)
    15:00FT Oborishte0 - 0Nesebar (0 - 0)
    15:00FT Spartak Pleven1 - 3Sofia 2010 (0 - 2)
  • 26
  • Sun 30 Apr 2017
  • 15:00 Bansko - Oborishte -  
    15:00 Botev Galabovo - Botev Vratsa -  
    15:00 Cska-Sofia Ii - Etar Veliko Tarnovo -  
    15:00 Nesebar - Spartak Pleven -  
    15:00 Sofia 2010 - Septemvri Sofia -  
    15:00 Vitosha Bistritsa - Lokomotiv Sofia -  
    16:00 Sozopol - Chernomorets Pomorie -  
  • 26
  • Tue 02 May 2017
  • 15:00 Ludogorets Ii - Levski Karlovo -  
  • 27
  • Sat 06 May 2017
  • 16:00 Botev Galabovo - Ludogorets Ii -
    16:00 Botev Vratsa - Cska-Sofia Ii -
    16:00 Chernomorets Pomorie - Sofia 2010 -
    16:00 Etar Veliko Tarnovo - Vitosha Bistritsa -
    16:00 Lokomotiv Sofia - Sozopol -
    16:00 Oborishte - Levski Karlovo -
    16:00 Septemvri Sofia - Nesebar -
    16:00 Spartak Pleven - Bansko -

          Bulgaria: FA Cup
  • FIRST LEG
  • Wed 19 Apr 2017
  • 17:00FT Vereya Stara Zagora0 - 1Botev Plovdiv (0 - 0)  
  • FIRST LEG
  • Tue 18 Apr 2017
  • 17:00FT Ludogorets 19474 - 0PFK Litex Lovech (4 - 0)  
  • SECOND LEG
  • Wed 26 Apr 2017
  • 16:00 Botev Plovdiv - Vereya Stara Zagora -  
  • SECOND LEG
  • Thu 27 Apr 2017
  • 16:00 PFK Litex Lovech - Ludogorets 1947 -  

          Bulgaria: Super Cup
  • SC
  • Wed 12 Aug 2015
  • 18:00FT Ludogorets 19470 - 1Cherno More Varna (0 - 1)  

          Bulgaria: V Amateur Football Group
  • 28
  • Tue 25 Apr 2017
  • 15:00FT Vereya Stara Zagora Ii1 - 3Karnobat (0 - 0)
  • 23
  • Sun 23 Apr 2017
  • 15:00FT Kariana Erden11 - 3Yantra Gabrovo (6 - 1)
    15:00FT Kom-Minyor1 - 5Vihar Slavyanovo (0 - 0)
    15:00FT Levski 20071 - 0Akademik Svishtov (0 - 0)
    15:00FT Miziya 20051 - 2Botev Kozloduy (0 - 0)
    15:00FT Partizan Cherv.Bryag0 - 0Bdin Vidin (0 - 0)
    15:00FT Sevlievo0 - 2PFK Litex Lovech (0 - 1)
    15:00FT Tryavna4 - 2Juventus Malchika (0 - 0)
  • 27
  • Sun 23 Apr 2017
  • 14:00FT Lokomotiv Ruse1 - 0Kaliakra (0 - 0)
  • 27
  • Sat 22 Apr 2017
  • 15:00FT Atletik Kuklen1 - 3Zagorets Nova Zagora (0 - 0)
    15:00FT Balkan Botevgrad1 - 0Slivnishki Geroy (0 - 0)
    15:00FT Belasitsa Petrich1 - 2Botev Ihtiman (0 - 0)
    15:00FT Chavdar Etropole2 - 0Pirin Gotse Delchev (0 - 0)
    15:00FT Chepinets Velingrad0 - 3Rilski Sportist (0 - 0)
    15:00FT Elhovo0 - 4Maritsa Plovdiv (0 - 3)
    15:00FT Germanea2 - 3Pirin Razlog (2 - 1)
    15:00FT Gigant Saedinenie0 - 0Dimitrovgrad (0 - 0)
    15:00FT Karnobat1 - 0Borislav Parvomay (0 - 0)
    15:00FT Lyubimets 20072 - 1Asenovets 2005 (0 - 0)
    15:00FT Minyor Radnevo4 - 1FC Eurocollege (2 - 0)
    15:00FT PFK Marek Dupnitsa1 - 2Minyor Pernik (0 - 1)
    15:00FT Rozova Dolina5 - 0Arda Kardzhali (2 - 0)
    15:00FT Strumska Slava3 - 0Septemvri Simitli (1 - 0)
    15:00FT Svilengrad 19211 - 1Vereya Stara Zagora Ii (0 - 0)
    15:00FT Svoboda Peshtera1 - 4Hebar Pazardzhik (0 - 2)
    15:00FT Uragan Boyadzhik11 - 1Rakovski 2011 (0 - 0)
    15:00FT Velbazhd0 - 0Vihren (0 - 0)
    14:00FT Botev Novi Pazar2 - 0Septemvri Tervel (1 - 0)
    14:00FT Chernomorets Balchik5 - 1Suvorovo (1 - 1)
    14:00FT Hitrino0 - 0Dorostol (0 - 0)
    14:00FT Svetkavitsa0 - 0Kubrat (0 - 0)
  • 28
  • Wed 26 Apr 2017
  • 15:00 Arda Kardzhali - Gigant Saedinenie -  
    15:00 Asenovets 2005 - Rozova Dolina -  
    15:00 Borislav Parvomay - Elhovo -  
    15:00 Dimitrovgrad - Atletik Kuklen -  
    15:00 FC Eurocollege - Uragan Boyadzhik -  
    15:00 Maritsa Plovdiv - Minyor Radnevo -  
    15:00 Rakovski 2011 - Lyubimets 2007 -  
    15:00 Zagorets Nova Zagora - Svilengrad 1921 -  
  • 28
  • Sat 29 Apr 2017
  • 14:00 Dobrudzha - Lokomotiv Ruse -  
    14:00 Kaliakra - Botev Novi Pazar -  
    14:00 Septemvri Tervel - Chernomorets Balchik -  
    14:00 Svetkavitsa - Hitrino -  
  • 29
  • Sat 29 Apr 2017
  • 15:00 Atletik Kuklen - Arda Kardzhali -  
  • 28
  • Sat 29 Apr 2017
  • 15:00 Botev Ihtiman - Chavdar Etropole -  
  • 29
  • Sat 29 Apr 2017
  • 15:00 Elhovo - Vereya Stara Zagora Ii -  
    15:00 Gigant Saedinenie - Rozova Dolina -  
  • 28
  • Sat 29 Apr 2017
  • 15:00 Hebar Pazardzhik - PFK Marek Dupnitsa -  
  • 29
  • Sat 29 Apr 2017
  • 15:00 Karnobat - Zagorets Nova Zagora -  
    15:00 Lyubimets 2007 - FC Eurocollege -  
  • 28
  • Sat 29 Apr 2017
  • 15:00 Minyor Pernik - Germanea -  
  • 29
  • Sat 29 Apr 2017
  • 15:00 Minyor Radnevo - Borislav Parvomay -  
  • 28
  • Sat 29 Apr 2017
  • 15:00 Pirin Gotse Delchev - Balkan Botevgrad -  
    15:00 Pirin Razlog - Belasitsa Petrich -  
  • 29
  • Sat 29 Apr 2017
  • 15:00 Rakovski 2011 - Asenovets 2005 -  
  • 28
  • Sat 29 Apr 2017
  • 15:00 Rilski Sportist - Strumska Slava -  
    15:00 Septemvri Simitli - Svoboda Peshtera -  
    15:00 Slivnishki Geroy - Velbazhd -  
  • 29
  • Sat 29 Apr 2017
  • 15:00 Svilengrad 1921 - Dimitrovgrad -  
    15:00 Uragan Boyadzhik - Maritsa Plovdiv -  
  • 28
  • Sat 29 Apr 2017
  • 15:00 Vihren - Chepinets Velingrad -  
  • 28
  • Sun 30 Apr 2017
  • 14:00 Kubrat - Dorostol -  
  • 24
  • Sun 30 Apr 2017
  • 15:00 Akademik Svishtov - Sevlievo -  
    15:00 Bdin Vidin - Levski 2007 -  
    15:00 Botev Kozloduy - Tryavna -  
    15:00 Juventus Malchika - Kom-Minyor -  
    15:00 PFK Litex Lovech - Kariana Erden -  
    15:00 Vihar Slavyanovo - Pavlikeni -  
    15:00 Yantra Gabrovo - Miziya 2005 -  

    Livescore powered by Livescores.cc © 2006 - 2017
    advertisement
    advertisement