HANDBALL LIVESCORES

Austria: Bundesliga
15:00   Fivers WAT Margareten II (8) - - - Korneuburg (7) - - -
17:00   Atzgersdorf (6) - - - JURI Union Leoben (3) - - -
Austria: Bundesliga - Women
16:00   Funfhaus/Brigittenau W (8) - - - Tulln W (3) - - -
Austria: HLA
17:00   Fivers WAT Margareten (1) - - - Ferlach (4) - - -
17:00   Schwaz Tirol (5) - - - Alpla Hard (2) - - -
19:00   Bregenz (7) - - - Linz (9) - - -
19:00   Krems (3) - - - HSG Barnbach-Koflach (10) - - -
19:00   Westwien (6) - - - Graz (8) - - -
Austria: WHA - Women
15:00   Atzgersdorf W (3) - - - Ferlach/Feldkirchen W (7) - - -
18:00   Stockerau W (6) - - - Trofaiach W (11) - - -
18:00   Wr.Neustadt W (4) - - - Graz W (10) - - -
Belgium: Division 1 - Women
16:00   Sint-Truiden W (2) - - - Eynatten-Raeren W (6) - - -
Denmark: 1. Division
15:00   Otterup HK (3) - - - Odder (10) - - -
15:00   Sydhavsoerne (5) - - - Skovbakken (6) - - -
Denmark: 1. Division - Women
15:00   Rodovre HK W (10) - - - TMS Ringsted W (8) - - -
Europe: Baltic League
13:00   Klaipedos Dragunas (5) - - - Cocks (2) - - -
14:00   Dobeles Tenax (3) - - - Polva Serviti (6) - - -
14:00   Viljandi (6) - - - Tallinn (5) - - -
15:00   Celtnieks Riga (3) - - - Kehra (2) - - -
Europe: MOL Liga - Women
15:00   Presov W (12) - - - Zlin W (9) - - -
18:00   DHC Sokol Poruba W (4) - - - Olomouc W (6) - - -
Europe: Seha Liga - Group A
20:15   Nexe Nasice (5) - - - Vardar Vatrost Skopje (1) - - -
Europe: Seha Liga - Group B
14:30   Spartak Moscow (6) - - - Eurofarm Rabotnik (5) - - -
Germany: Bundesliga 1
13:30   TVB 1898 Stuttgart (15) - - - Kiel (2) - - -
16:00   Bergischer (9) - - - SC Magdeburg (5) - - -
16:00   Frisch Auf Goppingen (11) - - - Nordhorn-Lingen (18) - - -
16:00   Leipzig (8) - - - HSG Wetzlar (10) - - -
16:00   Minden (16) - - - Erlangen (13) - - -
Germany: Bundesliga 2
17:00   Elbflorenz/Dresden (14) - - - BBM Bietigheim (9) - - -
17:00   Emsdetten (17) - - - EHV Aue (11) - - -
Greece: A1
15:00   Pylaias (6) - - - Aris (11) - - -
Greece: A1 - Women
13:00   A.E.S.CH. Pylaias W (5) - - - Ionias W (3) - - -
Hungary: Liga 1
18:00   Oroshazi (13) - - - Budakalasz (12) - - -
18:00   Tatabanya (3) - - - Dabas KC VSE (10) - - -
Iceland: Olis Deildin
17:00   Hafnarfjardar (6) - - - IBV Vestmannaeyjar (7) - - -
17:00   Stjarnan (8) - - - Haukar (1) - - -
18:00   Knattspyrnufelag Akureyrar (9) - - - Fjolnir (11) - - -
20:30   Selfoss (5) - - - Valur (4) - - -
Norway: 1. Division
18:00   Falk Horten (6) - - - Viking TIF (8) - - -
Norway: 1. Division - Women
18:00   Forde W (11) - - - Larvik W (2) - - -
18:00   Grane Arendal W (10) - - - Haslum W (8) - - -
Poland: Superliga
13:00   MMTS Kwidzyn (12) - - - Piotrkow Tryb. (11) - - -
Romania: Romania Cup - Quarter Finals
10:00 FT CSM Bacau 28 16 12 Buzau 26 14 12
11:00   CS Magnum Botosani - - - Politehnica Timisoara - - -
14:30   Dinamo Bucuresti - - - Potaissa Turda - - -
Serbia: Superliga
18:00   Crvena Zvezda Beograd (11) - - - Samot 65 (12) - - -
18:30   Zeleznicar (3) - - - Dubocica (4) - - -
South Korea: 1st League
05:30 FT Sangmu (4) 25 15 10 SK Hynix (2) 27 15 12
07:20 FT Incheon Corp (5) 27 14 13 Chungnam Athletic (6) 21 7 14
09:10 FT Hanam (3) 20 9 11 Doosan (1) 29 13 16
Spain: Copa Asobal - Final
17:00   Barcelona - - - Irun - - -
Sweden: Allsvenskan
14:00   Torslanda (9) - - - Bodens (14) - - -
16:00   AIK (5) - - - Aranas (2) - - -
17:00   Lindesberg (10) - - - Skanela (4) - - -
Sweden: Allsvenskan - Women
17:00   Aranas W (6) - - - Kristianstad W (1) - - -
Switzerland: NLA
16:00   Suhr Aarau (6) - - - St. Otmar St. Gallen (4) - - -
Turkey: Super League
11:00   Guneysu (9) - - - MYK Hentbol SK (8) - - -
11:00   Izmir BSB (4) - - - Besiktas Istanbul (2) - - -
15:00   Antalyaspor (5) - - - Beykoz Bld (1) - - -
16:00   Goztepe (7) - - - Spor Toto (3) - - -
World: World Championship - Women - 3rd Place
09:30 FT Russia W 33 18 15 Norway W 28 15 13
World: World Championship - Women - Final
12:30   Netherlands W - - - Spain W - - -