SOCCER LIVESCORES

England: Premier League
15:00 FT Southampton (5) 2 - 3 Manchester United (7) (2 - 0)
17:30 FT Chelsea (3) 0 - 0 Tottenham (1) (0 - 0)
20:15 45+ Arsenal (14) 1 - 2 Wolves (11)  
France: Ligue 1
13:00 FT Lyon (2) 3 - 0 Reims (17) (1 - 0)
15:00 FT Lens (9) 1 - 3 Angers (8) (1 - 1)
15:00 FT Lorient (18) 0 - 1 Montpellier (4) (0 - 0)
15:00 FT Metz (12) 0 - 2 Stade Brestois 29 (10) (0 - 1)
15:00 FT Monaco (3) 3 - 0 Nimes (15) (1 - 0)
17:00 FT Nice (11) 1 - 3 Dijon (20) (0 - 2)
21:00 3 Saint Etienne (16) 0 - 0 Lille (5)  
Germany: Bundesliga
15:30 FT Bayer Leverkusen (3) 0 - 0 Hertha Berlin (13) (0 - 0)
18:00 FT FSV Mainz 05 (16) 1 - 1 1899 Hoffenheim (12) (1 - 0)
Italy: Serie A
12:30 FT Lazio (9) 1 - 3 Udinese (13) (0 - 2)
15:00 FT AC Milan (1) 2 - 0 Fiorentina (16) (2 - 0)
15:05 FT Bologna (10) 1 - 0 Crotone (20) (1 - 0)
18:00 FT Cagliari (11) 2 - 2 Spezia (14) (0 - 1)
20:45 13 Napoli (7) 0 - 0 AS Roma (4)  
Netherlands: Eredivisie
12:15 FT Vitesse (2) 2 - 0 Fortuna Sittard (17) (0 - 0)
14:30 FT Feyenoord (3) 1 - 1 Utrecht (9) (0 - 0)
14:30 FT Groningen (8) 1 - 0 Willem II (14) (0 - 0)
16:45 FT Heracles (15) 1 - 2 AZ Alkmaar (7) (0 - 2)
20:00 45+ PSV Eindhoven (4) 0 - 0 Sparta Rotterdam (10) (0 - 0)
Spain: LaLiga
14:00 FT Barcelona (7) 4 - 0 Osasuna (15) (2 - 0)
16:20 FT Getafe (11) 1 - 1 Athletic Club (9) (0 - 1)
18:30 FT Celta Vigo (18) 3 - 1 Granada CF (8) (1 - 1)
21:00   Real Sociedad (1) -:- Villarreal (3)  
Portugal: Primeira Liga
16:00 FT GIL Vicente (11) 2 - 0 Rio Ave (9) (1 - 0)
16:00 FT Portimonense (15) 1 - 0 Nacional (7) (0 - 0)
18:30 FT Boavista (16) 0 - 0 Belenenses (14) (0 - 0)
21:00 2 SC Braga (3) 0 - 0 Farense (18)  
Albania: Superliga
13:45 FT Bylis (8) 0 - 0 Teuta Durres (4) (0 - 0)
13:45 FT Kastrioti Kruje (3) 1 - 1 Tirana (7) (1 - 1)
13:45 FT Laci (6) 6 - 1 Apolonia Fier (10) (2 - 1)
16:45 FT Partizani (1) 4 - 0 Skenderbeu Korce (9) (3 - 0)
16:45 FT Vllaznia (2) 2 - 4 FK Kukesi (5) (1 - 2)
Andorra: Primera Divisió
11:00 FT FC Santa Coloma (3) 2 - 2 UE Engordany (4) (1 - 1)
14:30 FT Inter Club d'Escaldes (1) 3 - 1 UE Sant Julia (8) (2 - 1)
18:00 FT CE Carroi (2) 1 - 0 Penya Encarnada (7) (0 - 0)
Argentina: Copa de la Superliga - CLP Zona 2
21:10   Defensa Y Justicia (4) -:- Central Cordoba de Santiago (3)  
Argentina: Copa de la Superliga - CLP Zona 3
01:30 FT Godoy Cruz (4) 0 - 0 Banfield (2) (0 - 0)
01:30 FT Rosario Central (3) 0 - 2 River Plate (1) (0 - 1)
Argentina: Copa de la Superliga - CLP Zona 4
23:20   Boca Juniors (2) -:- Newells Old Boys (3)  
Argentina: Primera B Metropolitana - Clausura
21:00   Acassuso (5) -:- Argentino de Quilmes (14)  
Argentina: Primera B Nacional - Primer Acenso Zona A
21:10   CA Estudiantes -:- Agropecuario  
Argentina: Primera B Nacional - Primer Acenso Zona B
13:00 FT San Martin Tucuman (8) 0 - 1 Tigre (1) (0 - 1)
21:10   Defensores de Belgrano -:- Gimnasia M.  
Argentina: Primera B Nacional - Segundo Ascenso Zona A
22:00   San Martin S.J. -:- Nueva Chicago  
Armenia: Premier League
15:00 Canc Shirak FC (10) 0 - 0 Gandzasar (9)  
Austria: Erste Liga - 2. Liga
10:30 FT Austria Klagenfurt (3) 2 - 1 Austria Lustenau (8) (1 - 1)
Austria: Tipp3 Bundesliga
14:30 FT Lask Linz (2) 3 - 0 SCR Altach (11) (0 - 0)
14:30 FT Wolfsberger AC (7) 1 - 1 Ried (9) (0 - 0)
17:00 FT Rapid Vienna (3) 1 - 1 Austria Vienna (8) (1 - 1)
Azerbaijan: Premier League
11:00 FT Keshla FC (5) 1 - 1 Sabah FK (6) (0 - 0)
13:00 FT Sabail (7) 1 - 1 Qarabag (1) (0 - 0)
Belarus: Premier League Reserve
12:00 FT Belshina Bobruisk Reserves (14) 2 - 2 Rukh Brest Reserves (7) (1 - 1)
Belgium: 2e Klasse
16:00 FT Lommel United (3) 4 - 0 RWDM 47 (6) (1 - 0)
20:00 47 RFC Seraing (2) 1 - 0 Union St. Gilloise (1) (1 - 0)
Belgium: First Amateur Division
14:30 Pst Francs Borains (6) -:- KFC Dessel Sport  
15:00 Pst K. Rupel Boom FC (12) -:- FCV Dender EH  
15:00 Pst Royal Knokke FC (7) -:- K.S.K. Heist (3)  
15:00 Pst Sint-Eloois-Winkel (5) -:- K. Patro Eisden Maasmechelen (10)  
Belgium: Jupiler Pro League
13:30 FT KV Mechelen (15) 2 - 3 Beerschot Wilrijk (1) (2 - 1)
16:00 FT Gent (10) 0 - 3 Zulte Waregem (14) (0 - 2)
18:15 FT Anderlecht (7) 0 - 0 Standard Liege (4) (0 - 0)
20:45 16 Kortrijk (12) 1 - 0 Oostende (11)  
Bosnia and Herzegovina: Premier League
15:00 FT Radnik Bijeljina (10) 1 - 1 FK Krupa (11) (0 - 1)
Brazil: Campeonato Sul-Matogrossense - Playoff
20:00 Awd Corumbaense 0 - 3 Aquidauanense  
Brazil: Serie A
01:00 FT Atletico Goianiense (13) 0 - 0 Internacional (4) (0 - 0)
Brazil: Serie B
01:00 FT Guarani Campinas (10) 2 - 0 Chapecoense-SC (1) (2 - 0)
01:00 FT Juventude (4) 1 - 0 Nautico Recife (17) (0 - 0)
Bulgaria: A PFG - Regular Season
13:00 FT Ludogorets (1) 2 - 1 Botev Vratsa (8) (2 - 1)
18:00 FT CSKA Sofia (4) 2 - 0 CSKA 1948 (6) (1 - 0)
Bulgaria: B PFG
11:00 FT Dobrudzha (8) 2 - 1 Hebar Pazardzhik (5) (2 - 1)
11:00 FT Sportist Svoge (6) 5 - 1 Septemvri Sofia (7) (2 - 0)
Bulgaria: TAFL - North-East
13:00 FT Dorostol (10) 0 - 6 Spartak Varna (1) (0 - 3)
Bulgaria: TAFL - North-West
13:30 FT Akademik Svishtov (13) 0 - 1 Lokomotiv 1927 Dryanovo (10) (0 - 0)
13:30 FT Drenovets (14) 4 - 1 Bdin Vidin (18) (1 - 0)
13:30 FT Levski 2007 (11) 0 - 2 Sevlievo (4) (0 - 0)
13:30 FT Levski Lom (3) 0 - 0 Vihar Slavyanovo (6) (0 - 0)
13:30 FT Partizan Cherven Bryag (2) 1 - 0 Lokomotiv Mezdra (9) (1 - 0)
13:30 FT Parva Atomna (12) 3 - 0 Etar Veliko Tarnovo II (15) (0 - 0)
13:30 FT Pavlikeni (8) 0 - 1 Yantra Polski Trambesh (1) (0 - 0)
13:30 FT Tryavna (17) 2 - 1 Spartak Pleven (7) (0 - 0)
China: FA Cup
08:35 FT Guangzhou R&F 6 - 1 Suzhou Dongwu (3 - 0)
12:35 FT Shandong Luneng 2 - 0 Hangzhou Greentown (0 - 0)
Chinese Taipei: Premier League
09:00 FT Ming Chuan University (8) 1 - 0 Taichung Futuro (3) (1 - 0)
09:00 FT Taicheng Lions (7) 1 - 2 Hasus TSU FC (6) (1 - 2)
09:00 FT Tatung (4) 3 - 1 Tainan City (1) (1 - 1)
Colombia: Primera A - Apertura Final Stage
02:00 FT Atletico Nacional 0 - 3 America de Cali * (0 - 2)
23:30   Santa Fe -:- Deportivo Pasto  
Congo Dr: Ligue 1
15:30 FT AS Veti Club (2) 1 - 1 FC Renaissance (6)  
15:30 Pst Sanga Balende (11) -:- TP Mazembe (3)  
15:30 FT TP Mazembe (3) 2 - 0 Bukavu Dawa (16)  
Costa Rica: Liga De Ascenso - Apertura Final Stage
02:00 FT Escazucena 0 - 1 AD Guanacasteca  
Croatia: Druga HNL
13:30 FT Bsk Bijelo Brdo (5) 1 - 0 Inter Zapresic (15) (1 - 0)
13:30 FT Dinamo Zagreb II (16) 1 - 1 Kustosija (6) (1 - 0)
13:30 FT HNK Hajduk Split II (13) 4 - 0 Medjimurje Cakovec (7) (2 - 0)
Croatia: Prva HNL
17:05 Pst Dinamo Zagreb (2) -:- HNK Hajduk Split (4)  
17:05 FT HNK Rijeka (5) 1 - 1 NK Osijek (1) (0 - 0)
Cyprus: 1. Division
15:00 FT Pafos FC (5) 2 - 0 Doxa Katokopias (9) (0 - 0)
17:30 FT Apollon Limassol (3) 1 - 2 A.E.L. (2) (0 - 1)
Czech Republic: Gambrinus Liga - 1. Liga
14:00 Pst Banik Ostrava (13) -:- Slovan Liberec (9)  
14:00 Pst FK Jablonec (8) -:- Bohemians 1905 (11)  
16:00 FT Teplice (15) 0 - 1 Sparta Praha (2) (0 - 0)
18:30 FT Slavia Praha (1) 1 - 1 Brno (16) (0 - 0)
Denmark: Superliga
14:00 FT AC Horsens (11) 3 - 1 Vejle (7) (2 - 0)
16:00 FT Sonderjyske (2) 1 - 3 FC Copenhagen (9) (0 - 2)
18:00 FT FC Nordsjaelland (4) 3 - 1 Aarhus (6) (2 - 1)
Denmark: Viasat Divisionen
15:00 FT Hobro (8) 3 - 4 Hvidovre (9) (1 - 3)
Ecuador: Serie A - Second Stage
02:30 Awd El Nacional (15) 0 - 3 Guayaquil City FC (3)  
19:00 FT Aucas (5) 4 - 1 Orense SC (9) (1 - 1)
21:30   LDU Portoviejo (16) -:- Universidad Catolica (6)  
00:00   Barcelona SC (4) -:- Macara (7)  
El Salvador: Primera Division - Apertura - Second Stage - Group A
21:30   Jocoro FC -:- Sonsonate  
22:00   Atletico Marte -:- AD Isidro Metapan  
El Salvador: Primera Division - Apertura - Second Stage - Group B
22:00   Luis Angel Firpo -:- Chalatenango  
22:00   Once Deportivo -:- FAS  
England: Championship
13:00 FT Nottingham Forest (21) 0 - 1 Swansea (4) (0 - 1)
England: FA Cup - Main Round
14:30 AET * Mansfield Town 2 - 1 Dagenham & Redbridge (1 - 1)
14:30 AET * Shrewsbury 1 - 0 Oxford City (0 - 0)
14:30 AP * Stevenage 1 - 1(6 - 5) Hull City (0 - 0)
14:30 FT AFC Wimbledon 1 - 2 Crawley Town (1 - 1)
14:30 FT Barnet 0 - 1 Milton Keynes Dons (0 - 0)
14:30 FT Bristol Rovers 6 - 0 Darlington 1883 (4 - 0)
14:30 FT Carlisle 1 - 2 Doncaster (0 - 2)
14:35 AET * Stockport 3 - 2 Yeovil Town (1 - 1)
15:45 AET * Marine 1 - 0 Havant & Wville (0 - 0)
Estonia: Esiliiga A
17:00 FT FC Nomme United (3) 1 - 0 FC Elva (5) (1 - 0)
17:00 FT Maardu Linnameeskond (2) 2 - 1 Parnu JK Vrapus (1) (0 - 1)
Estonia: Esiliiga A - Qualification
12:00 FT JK Tabasalu 1 - 3 Parnu Jalgpalliklubi (1 - 2)
Estonia: Meistriliiga
12:00 FT Paide LM (2) 1 - 7 Flora Tallinn (1) (1 - 2)
14:00 FT Kalju Nomme (4) 0 - 2 FCI Levadia Tallinn (3) (0 - 0)
Faroe Islands: Formuladeildin - Promotion
20:00   B68 Toftir -:- AB Argir  
Georgia: Erovnuli Liga 2
09:00 FT FC Baia Zugdidi (9) 0 - 0 FC Sioni Bolnisi (8) (0 - 0)
09:00 FT FC Shevardeni 1906 (6) 2 - 1 Samgurali Tskhaltubo (2) (0 - 0)
09:00 FT Merani Martvili (5) 0 - 0 Gagra (3) (0 - 0)
09:00 FT Shukura (1) 0 - 1 WIT Georgia (7) (0 - 0)
11:00 FT Aragvi Dusheti (10) 0 - 10 FC Metalurgi Rustavi (4) (0 - 5)
Germany: 2. Bundesliga
13:30 FT FC Heidenheim (9) 3 - 2 Hamburger SV (2) (2 - 2)
13:30 FT FC Nurnberg (13) 2 - 3 SpVgg Greuther Furth (1) (1 - 2)
13:30 FT Hannover 96 (14) 0 - 3 Holstein Kiel (3) (0 - 0)
Germany: 3. Liga
13:00 FT MSV Duisburg (19) 0 - 3 Dynamo Dresden (2) (0 - 1)
14:00 FT FC Saarbrucken (1) 1 - 1 FC Kaiserslautern (14) (0 - 0)
Germany: Oberliga Baden-Wurttemberg
14:00 Pst FCA Walldorf II (19) -:- Neckarsulmer SU (7)  
14:30 Pst FC Rielasingen-Arlen (6) -:- SSV Reutlingen (13)  
Germany: Oberliga Bremen
11:00 Pst SV Hemelingen (12) -:- Geestemuende (5)  
13:00 Pst TuS Schwachhausen (8) -:- Sg Aumund-Vegesack (9)  
15:00 Pst BSC Hastedt (14) -:- Habenhauser FV (10)  
15:00 Pst SC Borgfeld (13) -:- Leher (4)  
15:00 Pst Vatan Sport Bremen (7) -:- FC Union 60 (17)  
15:30 Pst SFL Bremerhaven (3) -:- Werder Bremen III (18)  
Germany: Oberliga Flens Sud
13:00 Pst Luebeck II (5) -:- SV Eichede (2)  
14:00 Pst SV Todesfelde (1) -:- Union Neumuenster (4)  
Germany: Oberliga Hamburg
10:45 Pst HEBS Hamburg (8) -:- TSV Sasel (9)  
14:00 Pst Barmbek-Uhlenhorst (3) -:- SV Rugenbergen (11)  
14:00 Pst Niendorfer TSV (12) -:- Bramfelder SV (13)  
14:00 Pst TSV Buchholz (5) -:- Hamm United (7)  
15:00 Pst Union Tornesch (19) -:- Uhlenhorster SC Paloma (6)  
Germany: Oberliga Hessen
15:00 Pst FV Bad Vilbel (12) -:- FC 1931 Eddersheim (19)  
15:00 Pst RW Walldorf (3) -:- Hessen Dreieich (2)  
15:00 Pst SV Neuhof (14) -:- SC Waldgirmes (7)  
15:00 Pst Turk Gucu Friedberg (5) -:- SV Steinbach 1920 (11)  
Germany: Oberliga Mittelrhein
14:30 Pst Dueren (8) -:- FC Viktoria 08 (6)  
14:30 Pst Glesch-Paffendorf (10) -:- Borussia Freialdenhoven (2)  
14:45 Pst Spvg Wesseling Urfeld (16) -:- SV Breinig (12)  
15:00 Pst FC Hennef 05 (1) -:- FC Huerth (3)  
15:00 Pst SV Deutz 05 (15) -:- VfL Alfter (4)  
15:00 Pst VfL Vichttal (5) -:- Pesch (7)  
15:30 Pst DJK BW Friesdorf (17) -:- Siegburger SV 04 (11)  
15:30 Pst Fortuna Koeln II (13) -:- SV Eilendorf (14)  
Germany: Oberliga NOFV-Nord
13:00 Pst CFC Hertha 06 (14) -:- SV Victoria Seelow (15)  
13:00 Pst FC Lok Stendal (16) -:- Hertha Zehlendorf (6)  
13:00 Pst RSV Eintracht (4) -:- Tasmania Berlin (1)  
13:00 Pst Staaken (3) -:- SFC Stern 1900 (11)  
13:00 Pst hansa rostock II (10) -:- MSV Pampow (9)  
Germany: Oberliga NOFV-Süd
13:00 Pst Carl Zeiss Jena II (16) -:- VfB Krieschow (7)  
13:00 Pst Wacker Nordhausen (17) -:- 1. FC Merseburg (12)  
Germany: Oberliga Niederrhein
14:30 Pst 1. FC Moenchengladbach (23) -:- SSVg Velbert (2)  
14:30 Pst FC Kray (20) -:- SpVgg Sterkrade-Nord (6)  
14:30 Pst FC kleve (5) -:- VfB Hilden (15)  
14:30 Pst SW Essen (9) -:- FC Monheim (11)  
15:00 Pst Ratinger SV (4) -:- Cronenberger SC (18)  
15:00 Pst SC Velbert (13) -:- Niederwenigern (19)  
15:00 Pst Sportfreunde Baumberg (3) -:- Union Nettetal (16)  
15:00 Pst Tsv Meerbusch (14) -:- TV Jahn Hiesfeld (21)  
15:30 Pst DJK Teutonia St. Toenis (8) -:- SpVg Schonnebeck (12)  
15:30 Pst FC Bocholt (1) -:- TVD Velbert (10)  
15:30 Pst TuRU Dusseldorf (17) -:- SC Dusseldorf West (7)  
Germany: Oberliga Niedersachsen Hannover/Braunschweig
14:00 Pst Arminia Hannover (8) -:- BW Schwalbe Tuendern (6)  
14:00 Pst Eintracht Northeim (9) -:- MTV Wolfenbuettel (7)  
14:00 Pst FT Braunschweig (10) -:- MTV Gifhorn (4)  
14:00 Pst Germania Egestorf (2) -:- SV Ramlingen-Ehlershausen (1)  
14:00 Pst Lupo-Martini Wolfsburg (3) -:- SVG Goettingen (5)  
Germany: Oberliga Niedersachsen Weser-Ems/Luneburg
14:00 Pst Blau-Weiss Lohne (2) -:- Heeslinger SC (3)  
14:00 Pst Spelle-Venhaus (1) -:- MTV Eintracht Celle (10)  
14:00 Pst TB Uphusen (6) -:- VfL Oldenburg (5)  
Germany: Oberliga Rheinland-Pfalz Saar Group Nord
14:00 Pst TuS Koblenz (5) -:- FC Karbach (9)  
Germany: Oberliga Rheinland-Pfalz Saar Group Sud
15:00 Pst Elversberg II (6) -:- SV Roechling (7)  
Germany: Oberliga Westfalen
14:30 Pst Hammer SpVg (21) -:- SC Paderborn 07 II (15)  
14:30 Pst Holzwickeder (2) -:- Kaan-Marienborn (6)  
14:30 Pst RSV Meinerzhagen (7) -:- FC Guetersloh (1)  
14:30 Pst SV Schermbeck 2020 (16) -:- SC Westfalia Herne (20)  
14:30 Pst Sportfreunde Siegen (10) -:- ASC Dortmund (5)  
14:30 Pst TuS Ennepetal (12) -:- SpVgg Vreden (8)  
14:30 Pst TuS Erndtebruck (14) -:- SG Finnentrop/Bamenohl (17)  
14:30 Pst TuS Haltern (13) -:- Eintracht Rheine (18)  
14:30 Pst Victoria Clarholz (19) -:- SG Wattenscheid 09 (9)  
15:00 Pst TSG Sprockhoevel (4) -:- Westfalia Rhynern (3)  
Germany: Regionalliga Nord - North
14:00 Pst Altonaer FC 93 (11) -:- Luneburger SK Hansa (8)  
14:00 Pst Teutonia Ottensen (2) -:- Holstein Kiel II (9)  
Germany: Regionalliga Nord - South
14:00 Pst VfB Oldenburg (4) -:- VfL Wolfsburg II (9)  
14:00 Pst VfV 06 Hildesheim (8) -:- Werder Bremen II (2)  
15:00 Pst FC Oberneuland (7) -:- Hannover 96 II (5)  
15:00 Pst SSV Jeddeloh (6) -:- TSV Havelse (1)  
Germany: Regionalliga Nordost
13:30 Pst BFC Dynamo (7) -:- Germania Halberstadt (15)  
13:30 Pst Berliner AK 07 (5) -:- Viktoria Berlin (1)  
13:30 Pst Bischofswerdaer (20) -:- Tennis Borussia (19)  
13:30 Pst Carl Zeiss Jena (4) -:- ZFC Meuselwitz (17)  
13:30 Pst Chemnitzer FC (9) -:- VSG Altglienicke (2)  
13:30 Pst FSV 63 Luckenwalde (13) -:- SV Lichtenberg 47 (12)  
13:30 Pst Hertha Berlin II (14) -:- VfB Auerbach (16)  
13:30 Pst Lokomotive Leipzig (6) -:- SV Babelsberg 03 (10)  
13:30 Pst Optik Rathenow (18) -:- Energie Cottbus (8)  
13:30 Pst Union Furstenwalde (11) -:- BSG Chemie Leipzig (3)  
Germany: Regionalliga Südwest
14:00 Pst VfB Stuttgart II (10) -:- SSV ULM 1846 (7)  
Germany: Regionalliga West
14:00 FT Alemannia Aachen (11) 1 - 1 Rot-weiss Essen (1) (0 - 0)
14:00 FT Bergisch Gladbach 09 (19) 0 - 3 Borussia Dortmund II (2) (0 - 0)
Ghana: Premier League
16:00 FT Aduana Stars (11) 0 - 0 Bechem United (2) (0 - 0)
16:00 Pst Ashanti Gold SC (13) -:- King Faisal Babes (18)  
16:00 FT Ebusua Dwarfs (5) 1 - 0 Berekum Chelsea (14) (1 - 0)
16:00 FT Karela (1) 2 - 1 Dream FC (4) (1 - 1)
16:00 FT WAFA (8) 1 - 1 Elmina Sharks (9) (0 - 1)
19:00 FT Inter Allies (7) 1 - 0 Hearts of Oak (17) (0 - 0)
Gibraltar: National League
16:00 FT Lynx (2) 1 - 1 Brunos Magpies (8) (0 - 1)
18:30 FT Glacis United (9) 0 - 5 St Joseph S FC (1) (0 - 2)
Greece: Super League
14:00 FT Panathinaikos (8) 2 - 1 Panetolikos (13) (2 - 0)
16:00 FT OFI (7) 2 - 1 PAS Giannina (10) (1 - 1)
16:15 FT Lamia (14) 0 - 2 PAOK (2) (0 - 1)
18:30 FT Asteras Tripolis (6) 1 - 2 AEK Athens FC (3) (1 - 1)
Greece: Super League 2
14:00 Pst Apollon Larissa FC -:- AE Karaiskakis  
14:00 Pst Ergotelis -:- Xanthi FC  
14:00 Pst Ierapetra -:- Doxa Dramas  
14:00 Pst Kissamikos -:- Trikala  
14:00 Pst Levadiakos -:- Diagoras Rodou  
14:00 Pst Panachaiki FC -:- Ionikos  
Guatemala: Liga Nacional de Fútbol - Apertura
18:00 FT CSD Municipal (1) 6 - 0 Iztapa (5) (1 - 0)
20:05 HT Deportivo Achuapa (10) 0 - 0 Comunicaciones (3) (0 - 0)
22:00 Canc Antigua GFC (8) 0 - 0 Guastatoya (7)  
22:10   Guastatoya (7) -:- Antigua GFC (8)  
Honduras: Liga Nacional de Futbol - Apertura
23:00   CD Olimpia (2) -:- CD Honduras (9)  
00:00   Real Espana (5) -:- CD Motagua (1)  
Hong Kong: HKFA First Division
06:30 FT Dreams Metro Gallery (14) 0 - 4 North District (5)  
06:30 FT Wofoo TAI PO (8) 1 - 1 Sham Shui Po (7)  
08:30 FT South China FC (11) 0 - 1 Shatin (2)  
08:30 FT Wing YEE (1) 2 - 1 Central (4)  
08:30 FT Wong Tai Sin (13) 0 - 5 Eastern District (3)  
Hong Kong: Premier League
08:00 FT Kitchee SC (6) 1 - 1 Happy Valley (4) (0 - 1)
10:30 FT Lee Man Warriors FC (7) 2 - 3 Eastern SC (1) (2 - 2)
Hungary: NB I
14:05 FT Mezokovesd-zsory (9) 2 - 1 Diosgyori VTK (11) (1 - 0)
18:45 FT Budapest Honved (12) 0 - 1 Puskas Academy (4) (0 - 0)
Hungary: NB II
13:00 FT Bekescsaba 1912 (13) 0 - 1 Gyirmot SE (5) (0 - 0)
13:00 FT Debreceni EAC (20) 2 - 3 Budaorsi SC (2) (1 - 0)
13:00 FT Dorogi FC (17) 3 - 0 Kaposvar (15) (0 - 0)
13:00 FT Gyori ETO FC (11) 0 - 1 Vasas (4) (0 - 0)
13:00 FT Soroksar (7) 2 - 2 Pecsi MFC (3) (0 - 1)
13:00 FT Szenttlorinc SE (16) 1 - 0 Siofok (14) (0 - 0)
16:15 FT Szombathelyi Haladas (6) 0 - 0 Debreceni VSC (1) (0 - 0)
17:00 FT Csakvar (19) 2 - 2 Szolnoki MAV FC (8) (1 - 2)
17:00 FT Kazincbarcikai (18) 0 - 1 Szeged 2011 (12) (0 - 1)
17:00 FT Nyiregyhaza (9) 1 - 2 FC Ajka (10) (0 - 1)
India: Super League - Indian Super League
12:30 FT Jamshedpur (8) 2 - 2 Delhi Dynamos (10) (2 - 0)
15:00 FT Chennaiyin (3) 0 - 0 Kerala Blasters (7) (0 - 0)
Indonesia: Liga 1
09:30 Pst Pusamania Borneo (3) -:- Bhayangkara FC (11)  
12:15 Pst Persepam Madura Utd (8) -:- PSS Sleman (16)  
14:30 Pst Bali United (2) -:- Arema FC (12)  
14:30 Pst Barito Putera (17) -:- Persita Tangerang (14)  
Iran: Azadegan League
12:15 FT Baderan Tehran (8) 1 - 0 Kheybar Khorramabad (4) (1 - 0)
12:15 FT Chooka Talesh (18) 0 - 2 Malavan (5) (0 - 2)
12:15 Pst Esteghlal Molasani (11) -:- SorkhPooshan Pakdasht (6)  
12:15 FT Khooshe Talaee Sana Saveh (14) 1 - 2 Esteghlal Khuzestan (2) (0 - 1)
12:15 FT Mes Kerman (3) 1 - 0 Shahin Bushehr (17) (0 - 0)
12:15 FT Navad Urmia (16) 0 - 0 Gol Reyhan Alborz (10) (0 - 0)
12:15 FT Qashqai Shiraz (9) 0 - 1 Arman Gahar Sirjan (7) (0 - 1)
12:45 FT Pars Jonoubi JAM (1) 2 - 1 Rayka Babol (15) (0 - 0)
Israel: Ligat ha’Al
19:00 FT Maccabi Netanya (5) 0 - 0 Hap.Ir.Kiryat Shmona (2) (0 - 0)
19:45 61 Maccabi Tel Aviv (8) 3 - 0 Hapoel Kfar Saba (7) (2 - 0)
Italy: Campionato Nazionale Primavera
10:30 Pst Atalanta U19 (10) -:- Sampdoria U19 (14)  
12:30 Pst Bologna Primavera (5) -:- AC Milan U19 (11)  
12:30 Pst Torino U19 (13) -:- Cagliari U19 (15)  
Italy: Serie B
15:00 FT Reggiana (13) 1 - 1 Cremonese (19) (1 - 0)
21:00   Cosenza (12) -:- Salernitana (3)  
Italy: Serie C - Group A
12:30 FT Olbia (17) 2 - 1 Juventus U23 (9) (1 - 0)
15:00 FT Alessandria (6) 2 - 1 Pro Vercelli (2) (1 - 0)
15:00 FT Giana Erminio (15) 1 - 2 Carrarese (3) (0 - 0)
15:00 FT Novara (13) 0 - 0 Albinoleffe (8) (0 - 0)
15:00 FT Pro Patria (10) 0 - 0 US Grosseto (11) (0 - 0)
15:00 FT Pro Sesto (4) 1 - 0 Lecco (5) (0 - 0)
17:30 FT Livorno (14) 0 - 0 Pontedera (12) (0 - 0)
17:30 FT Pistoiese (18) 2 - 0 Lucchese (20) (1 - 0)
Italy: Serie C - Group B
15:00 FT AJ Fano (20) 1 - 2 Virtus Verona (8) (1 - 0)
15:00 FT Gubbio (14) 1 - 1 Feralpisalo (3) (1 - 0)
15:00 FT Sambenedettese (12) 1 - 1 Legnago Salus (13) (0 - 1)
15:00 FT Sudtirol (2) 1 - 1 Perugia (4) (1 - 1)
17:30 FT Carpi (10) 2 - 2 Triestina (7) (1 - 1)
17:30 FT Cesena (9) 0 - 0 Modena (5) (0 - 0)
17:30 FT Fermana (17) 1 - 1 Matelica (11) (1 - 1)
17:30 FT Mantova (6) 2 - 1 Ravenna (18) (0 - 1)
17:30 FT Padova (1) 5 - 3 Vis Pesaro (16) (3 - 1)
Italy: Serie C - Group C
15:00 FT Bari (2) 1 - 0 Catanzaro (5) (0 - 0)
15:00 FT Palermo (10) 3 - 0 Monopoli (12) (2 - 0)
15:00 Canc Turris (4) 0 - 0 Trapani  
15:00 FT Virtus Francavilla (14) 1 - 1 Teramo (3) (1 - 1)
15:00 FT Viterbese (18) 0 - 1 Foggia (7) (0 - 0)
17:30 FT Avellino (9) 1 - 2 Catania (8) (0 - 0)
17:30 FT Bisceglie (15) 1 - 1 Potenza (16) (0 - 1)
17:30 FT Cavese (19) 0 - 1 Casertana (17) (0 - 0)
17:30 FT Juve Stabia (6) 1 - 1 Paganese (13) (1 - 1)
Italy: Serie D - Group A
14:30 Pst ASD Imperia (7) -:- Vado (13)  
14:30 Pst Arconatese (16) -:- Borgosesia (12)  
14:30 Pst Borgosesia (12) -:- Castellanzese (14)  
14:30 Pst Bra (1) -:- Gozzano (4)  
14:30 FT Caronnese (6) 0 - 0 ASD Imperia (7) (0 - 0)
14:30 Pst Caronnese (6) -:- Casale (18)  
14:30 FT Castellanzese (14) 2 - 3 Casale (18) (2 - 1)
14:30 Pst Chieri (11) -:- Gozzano (4)  
14:30 Pst Chieri (11) -:- ACSD Saluzzo (15)  
14:30 Pst Citta di Varese (19) -:- Folgore Caratese (17)  
14:30 FT Citta di Varese (19) 0 - 2 Vado (13) (0 - 2)
14:30 Pst Citta di Varese (19) -:- Arconatese (16)  
14:30 FT Derthona (3) 1 - 0 Fossano (20) (1 - 0)
14:30 Pst Derthona (3) -:- Lavagnese (8)  
14:30 Pst Folgore Caratese (17) -:- Fossano (20)  
14:30 FT Lavagnese (8) 2 - 3 Legnano (9) (1 - 3)
14:30 Pst P.D.H.A.E. (2) -:- Legnano (9)  
14:30 Pst Sestri Levante (10) -:- Sanremese (5)  
Italy: Serie D - Group B
14:30 FT Caravaggio (9) 2 - 3 Crema (1) (1 - 1)
14:30 FT Pontisola (16) 2 - 1 Seregno (3) (1 - 0)
Italy: Serie D - Group C
14:30 Pst ASD Manzanese (11) -:- Union Feltre (15)  
14:30 Pst Adriese (14) -:- Belluno (10)  
14:30 Pst Caldiero Terme (8) -:- Trento (4)  
14:30 Pst Campodarsego (18) -:- Delta Calcio Rovigo (1)  
14:30 Pst Cartigliano (13) -:- Ambrosiana (17)  
14:30 Pst Chions (20) -:- ASD Manzanese (11)  
14:30 Pst Chions (20) -:- Cjarlins Muzane (5)  
14:30 Pst Luparense (6) -:- Clodiense (12)  
14:30 Pst Mestre (2) -:- ArzignanoChiampo (19)  
14:30 Pst Montebelluna (7) -:- Union San Giorgio-Sedico (16)  
14:30 Pst Union Feltre (15) -:- ArzignanoChiampo (19)  
14:30 Pst Virtus Bolzano (3) -:- Este (9)  
Italy: Serie D - Group D
14:30 Pst Correggese (9) -:- Seravezza (14)  
14:30 Pst Corticella (18) -:- Seravezza (14)  
14:30 Pst Fiorenzuola (4) -:- Forli (13)  
14:30 Pst Ghivizzano Borgoamozzano (17) -:- Forli (13)  
14:30 Pst Lentigione (2) -:- GS Bagnolese (10)  
14:30 Pst Mezzolara (5) -:- Pro Livorno 1919 Sorgenti (11)  
14:30 Pst Progresso (7) -:- Aglianese (1)  
14:30 FT Real Forte Querceta (8) 0 - 1 Lentigione (2) (0 - 0)
14:30 Pst Real Forte Querceta (8) -:- SSDRL Marignanese Calcio (12)  
14:30 FT Rimini (6) 1 - 3 Aglianese (1) (1 - 1)
14:30 Pst Rimini (6) -:- Fiorenzuola (4)  
14:30 FT Sammaurese (16) 1 - 2 SSDRL Marignanese Calcio (12) (0 - 2)
14:30 Pst Sammaurese (16) -:- Corticella (18)  
14:30 Pst Sasso Marconi (15) -:- Prato (3)  
Italy: Serie D - Group E
14:30 Pst Aquila Montevarchi (4) -:- Trastevere (2)  
14:30 Pst Cannara (1) -:- Flaminia (11)  
14:30 Pst Gavorrano (10) -:- Aquila Montevarchi (4)  
14:30 Pst Gavorrano (10) -:- Sinalunghese (13)  
14:30 FT Grassina (16) 0 - 0 Sinalunghese (13) (0 - 0)
14:30 Pst Grassina (16) -:- Tiferno Lerchi (3)  
14:30 Pst Lornano Badesse (14) -:- Robur Siena (5)  
14:30 Pst Montespaccato (6) -:- Ostia Mare (17)  
14:30 FT Pianese (15) 1 - 2 Montespaccato (6) (1 - 0)
14:30 Pst San Donato (12) -:- Scandicci (18)  
14:30 Pst San Donato (12) -:- Pianese (15)  
14:30 Pst Sangiovannese (9) -:- Robur Siena (5)  
14:30 Pst Scandicci (18) -:- Sangiovannese (9)  
14:30 FT Tiferno Lerchi (3) 2 - 0 Ostia Mare (17) (1 - 0)
14:30 Pst Trestina (8) -:- Foligno (7)  
Italy: Serie D - Group F
14:30 Pst ASD Porto Sant Elpidio (15) -:- Olympia Agnonese (17)  
14:30 FT Aprilia (14) 3 - 3 Vastese (8) (0 - 2)
14:30 Pst Cynthialbalonga (6) -:- Campobasso (3)  
14:30 Pst Cynthialbalonga (6) -:- Castelnuovo Vomano (4)  
14:30 Pst Giulianova (18) -:- Atletico SFF (11)  
14:30 FT Recanatese (2) 3 - 0 Rieti (16) (2 - 0)
14:30 Pst Recanatese (2) -:- Aprilia (14)  
14:30 Pst Rieti (16) -:- ASD Porto Sant Elpidio (15)  
14:30 Pst Rieti (16) -:- ASD Pineto (10)  
14:30 Pst San Nicolo (1) -:- Matese (13)  
14:30 Pst Tolentino (5) -:- Montegiorgio (12)  
14:30 Pst Vastese (8) -:- Campobasso (3)  
14:30 Pst Vastogirardi (7) -:- Castelfidardo (9)  
Italy: Serie D - Group G
14:30 FT ASD Lanusei (14) 0 - 1 Latina (1) (0 - 0)
14:30 Pst Arzachena (9) -:- Vis Artena (13)  
14:30 Pst Giugliano (16) -:- Savoia (3)  
14:30 Pst Gladiator (11) -:- ASD Lanusei (14)  
14:30 Pst Insieme Formia (5) -:- Monterosi (2)  
14:30 Pst Latte Dolce (12) -:- Cassino (6)  
14:30 Pst Muravera (7) -:- Giugliano (16)  
14:30 Pst Muravera (7) -:- Latina (1)  
14:30 FT Nocerina (4) 4 - 0 Nola (17) (3 - 0)
14:30 Pst Nocerina (4) -:- Carbonia (10)  
14:30 Pst Nola (17) -:- Afragolese (8)  
14:30 FT Team Nuova Florida 2005 (15) 1 - 0 Insieme Formia (5) (1 - 0)
14:30 Pst Team Nuova Florida 2005 (15) -:- Torres (18)  
14:30 FT Vis Artena (13) 1 - 2 Latte Dolce (12) (0 - 0)
Italy: Serie D - Group H
14:30 Pst Audace Cerignola (13) -:- Sorrento (1)  
14:30 FT Aversa Normanna (15) 0 - 0 Nardo (12) (0 - 0)
14:30 Pst Bitonto (9) -:- AZ Picerno (2)  
14:30 FT Casarano (3) 1 - 1 Taranto (4) (0 - 1)
14:30 Pst Fidelis Andria (8) -:- Gravina (17)  
14:30 Pst Francavilla (6) -:- Brindisi (5)  
14:30 Pst Gravina (17) -:- Citta di Fasano (14)  
14:30 Pst Lavello (7) -:- Puteolana (18)  
14:30 Pst Portici (16) -:- Nardo (12)  
14:30 Pst Sporting Fulgor Molfetta (10) -:- Casarano (3)  
14:30 Pst Taranto (4) -:- Citta di Fasano (14)  
14:30 Pst Team Altamura (11) -:- Aversa Normanna (15)  
Italy: Serie D - Group I
14:30 Pst Acireale (2) -:- Rotonda (14)  
14:30 Pst Calcio Biancavilla 1990 (6) -:- Citta di Messina (4)  
14:30 Pst Cittanovese (1) -:- Gelbison Cilento (13)  
14:30 FT Gelbison Cilento (13) 1 - 1 SantAgata (10) (1 - 0)
14:30 Pst Licata (5) -:- Santa Maria Cilento (7)  
14:30 Pst Marina di Ragusa (16) -:- Castrovillari (8)  
14:30 Pst Messina (9) -:- Paterno (11)  
14:30 Pst Rende (18) -:- Dattilo Noir (12)  
14:30 FT Roccella (17) 1 - 0 Troina (15) (0 - 0)
14:30 Pst SantAgata (10) -:- Roccella (17)  
14:30 Pst Troina (15) -:- Castrovillari (8)  
14:30 Pst Troina (15) -:- San Luca (3)  
Japan: Football League
05:00 FT Honda FC (4) 2 - 3 Maruyasu Okazaki (16) (2 - 2)
05:00 FT Honda Lock (12) 1 - 2 Reinmeer Aomori (15) (1 - 1)
05:00 FT Nara Club (13) 3 - 0 Mio Biwako Shiga (9) (1 - 0)
05:00 FT Sony Sendai FC (3) 1 - 0 Suzuka Unlimited FC (5) (0 - 0)
05:00 FT Tegevajaro Miyazaki (2) 3 - 0 Iwaki FC (7) (1 - 0)
05:00 FT Tokyo Musashino (11) 1 - 0 Matsue City FC (10) (0 - 0)
05:00 FT Veertien Mie (6) 0 - 1 Kochi United (14) (0 - 0)
05:00 FT Verspah Oita (1) 3 - 0 FC Osaka (8) (2 - 0)
Japan: J. League Div.1
06:00 FT Shimizu S-pulse (17) 1 - 1 Shonan Bellmare (16) (0 - 0)
07:00 FT Cerezo Osaka (5) 1 - 0 Yokohama FC (15) (0 - 0)
07:00 FT Kashima (4) 4 - 0 Urawa (9) (1 - 0)
09:00 FT Gamba Osaka (2) 1 - 1 Sagan Tosu (14) (0 - 1)
Japan: J. League Div.2
05:00 FT FC Ryukyu (17) 4 - 0 Tokyo Verdy (9) (2 - 0)
06:00 FT Avispa Fukuoka (2) 1 - 0 Omiya Ardija (13) (0 - 0)
06:00 FT Ehime FC (21) 2 - 1 Mito Hollyhock (12) (1 - 1)
06:00 FT JEF United Chiba (14) 1 - 2 Jubilo Iwata (7) (0 - 2)
06:00 FT Kanazawa (18) 3 - 4 Tokushima Vortis (1) (1 - 3)
06:00 FT Matsumoto Yamaga (16) 0 - 0 Kyoto Sanga (10) (0 - 0)
08:00 FT Machida Zelvia (19) 0 - 3 Thespakusatsu Gunma (20) (0 - 1)
08:00 FT Tochigi SC (11) 2 - 0 Renofa Yamaguchi (22) (0 - 0)
08:00 FT Ventforet Kofu (5) 0 - 0 Montedio Yamagata (8) (0 - 0)
Japan: J. League Div.3
05:00 FT Fukushima United (11) 1 - 0 Azul Claro Numazu (12) (0 - 0)
05:00 FT Grulla Morioka (13) 0 - 1 Kagoshima United (9) (0 - 1)
05:00 FT Vanraure Hachinohe (15) 1 - 1 Yscc (17) (1 - 1)
06:00 FT Kataller Toyama (5) 2 - 1 Cerezo Osaka U23 (18) (0 - 0)
06:00 FT Nagano Parceiro (3) 1 - 0 FC Imabari (8) (0 - 0)
07:00 FT Roasso Kumamoto (6) 2 - 4 Blaublitz Akita (1) (1 - 1)
Kenya: Premier League
11:00 FT Nairobi City Stars (3) 2 - 0 Nzoia Sugar (16) (2 - 0)
11:00 FT Posta Rangers FC (17) 0 - 3 KCB (2) (0 - 1)
13:00 Pst Sofapaka (14) -:- KCB (2)  
13:00 Pst Ulinzi Stars -:- Vihiga United FC (15)  
13:00 Pst Western Stima (8) -:- Bandari (5)  
13:00 FT Western Stima (8) 0 - 0 Bidco United (7) (0 - 0)
13:30 FT Kariobangi Sharks (1) 4 - 0 Wazito FC (18) (1 - 0)
Kosovo: Superliga
13:00 FT Feronikeli (5) 2 - 0 Trepca 89 (8) (1 - 0)
13:30 FT Gjilani (4) 2 - 3 Drita (2) (2 - 1)
Kuwait: Premier League
14:00 FT Al Jahra (9) 1 - 2 Al Salmiyah (3) (1 - 0)
16:30 FT Al Fahaheel (10) 1 - 1 Al Arabi (5) (1 - 0)
16:30 FT Al Kuwait (7) 1 - 2 Al Qadsia (2) (1 - 1)
16:30 FT Al Nasr SC (1) 5 - 0 Yarmouk (15) (2 - 0)
Latvia: Virsliga
11:30 FT BFC Daugava (8) 1 - 3 Spartaks Jurmala (6) (1 - 1)
11:30 FT FK Jelgava (7) 0 - 7 FK Liepaja (5) (0 - 3)
11:30 FT FS Metta/Lu (9) 1 - 2 Valmieras (3) (1 - 1)
11:30 Awd Riga FC (1) 0 - 3 FK Ventspils (4)  
11:30 FT Tukums 2000 (10) 0 - 2 RFS (2) (0 - 1)
Lebanon: Premier League
12:15 Pst Al Nejmeh (4) -:- Al Ansar (1)  
12:15 Pst Shabab Al Ghazieh (11) -:- Salam Zgharta (12)  
12:15 Pst Tripoli SC (7) -:- Tadamon Sour (10)  
Luxembourg: National Division
16:00 Pst F91 Dudelange (1) -:- FC Rodange 91 (8)  
16:00 Pst Fola Esch (3) -:- Victoria Rosport (5)  
16:00 Pst Progres Niederkorn (14) -:- US Mondorf-les-bains (13)  
16:00 Pst RM Hamm Benfica (16) -:- US Hostert (12)  
16:00 Pst Racing FC Union Luxembourg (10) -:- AS Jeunesse Esch (7)  
16:00 Pst UNA Strassen (9) -:- FC Differdange 03 (2)  
16:00 Pst Union Titus Petange (11) -:- Etzella Ettelbruck (15)  
16:00 Pst Wiltz (4) -:- Swift Hesperange (6)  
Malta: Division 1
14:00 FT Zebbug Rangers (8) 1 - 3 Swieqi United F.C. (4)  
18:15 FT Vittoriosa Stars (6) 1 - 1 Qrendi (7)  
Malta: Premier League
14:00 FT Balzan FC (10) 1 - 1 Senglea Athletic (16) (0 - 0)
14:00 FT Hamrun Spartans (2) 4 - 0 Zejtun Corinthians FC (11) (1 - 0)
18:15 FT Floriana FC (8) 0 - 2 Mosta FC (6) (0 - 1)
18:15 FT Tarxien Rainbows (13) 3 - 1 Valletta FC (7) (1 - 0)
Mauritius: Mauritian League
13:00 FT Cercle de Joachim (9) 0 - 2 Bolton City (3)  
13:00 FT Grande Riviere Sud Est (2) 2 - 1 Petite Riviere Noire (6)  
15:30 FT La Cure Sylvester (7) 1 - 0 AS Vacoas Phoenix (5)  
Mexico: Liga MX - Guard1anes Playoff
02:00 FT * Leon 2 - 0 Puebla (2 - 0)
04:06 FT Club America 1 - 2 Guadalajara Chivas * (0 - 1)
19:00 FT * U.N.A.M. - Pumas 0 - 0 Pachuca (0 - 0)
Moldova: Divizia Naţionala
12:00 FT Dinamo-Auto (5) 1 - 1 Dacia Buiucani (6) (0 - 0)
12:00 FT FC Floresti (8) 0 - 1 Petrocub (2) (0 - 1)
15:00 FT Zimbru Chisinau (9) 2 - 3 Sfintul Gheorghe (3) (1 - 2)
Montenegro: Druga Liga
12:00 FT Ibar (9) 1 - 1 KOM (2)  
12:00 FT Jedinstvo B. Polje (6) 1 - 1 Bokelj (8)  
12:00 FT Mornar (3) 0 - 0 Berane (5)  
13:00 FT FK Drezga (10) 0 - 2 FK Grbalj (7)  
13:00 FT Igalo (4) 2 - 0 Arsenal Tivat (1)  
Montenegro: Prva Crnogorska Liga
13:00 FT Buducnost Podgorica (1) 4 - 2 Rudar Pljevlja (9) (3 - 1)
13:00 FT Sutjeska (5) 1 - 1 FK Decic (2) (0 - 1)
13:00 FT Titograd (8) 1 - 0 Jezero (6) (0 - 0)
14:00 FT FK Petrovac (10) 1 - 0 Iskra Danilovgrad (7) (0 - 0)
14:00 FT FK Podgorica (4) 0 - 1 Zeta (3) (0 - 0)
Netherlands: Eerste Divisie
12:15 FT FC Eindhoven (7) 3 - 2 De Graafschap (4) (1 - 1)
New Zealand: Football Championship
02:00 FT Auckland City (4) 2 - 1 Hawkes BAY United (7) (0 - 1)
04:00 FT Canterbury United (8) 2 - 3 Hamilton Wanderers (1) (1 - 1)
New Zealand: National Womens League
02:00 FT WaiBOP United W (5) 2 - 1 Northern Football W (3) (1 - 0)
North Macedonia: First League
13:00 FT FK Belasica (12) 2 - 2 FK Rabotnicki (8) (1 - 2)
13:00 FT FK Makedonija G. P. (2) 0 - 0 Shkupi 1927 (3) (0 - 0)
13:00 FT FK Renova (10) 1 - 0 Borec Veles (5) (0 - 0)
13:00 FT FK Struga (4) 1 - 1 Shkendija (1) (1 - 0)
13:00 FT Pelister (9) 1 - 2 FK Sileks (7) (0 - 2)
Norway: Eliteserien
18:00 FT Bodo/Glimt (1) 5 - 1 Rosenborg (4) (2 - 0)
18:00 FT Kristiansund BK (5) 2 - 1 Stromsgodset (14) (0 - 1)
18:00 FT Mjondalen (15) 0 - 1 Stabaek (8) (0 - 1)
18:00 FT Molde (2) 3 - 1 Haugesund (9) (2 - 1)
18:00 Pst Sandefjord (12) -:- ODD Ballklubb (6)  
20:00 46 Valerenga (3) 0 - 1 Sarpsborg 08 FF (11) (0 - 1)
Oman: Sultan Cup
15:00 PEN Al Oruba 0 - 0(4 - 5) Dhofar * (0 - 0)
Panama: Liga Panameña de Fútbol - Clausura
01:00 FT Tauro FC (6) 1 - 2 Sporting San Miguelito (5) (1 - 0)
21:00   Alianza FC (2) -:- Deportivo Universitario (10)  
00:00   Costa del Este (4) -:- Plaza Amador (7)  
Paraguay: Primera Division - Clausura
01:15 FT Libertad Asuncion (2) 3 - 0 12 de Octubre (3) (1 - 0)
22:30   Cerro Porteno (4) -:- General Diaz (12)  
00:45   Club Guarani (10) -:- Sportivo Luqueno (8)  
Poland: Ekstraklasa
15:00 FT Rakow Czestochowa (1) 1 - 0 Warta Poznan (9) (0 - 0)
17:30 FT Legia Warszawa (2) 2 - 2 Piast Gliwice (14) (1 - 1)
Poland: I Liga
12:40 FT Widzew Lodz (11) 2 - 1 Arka Gdynia (5) (1 - 0)
Poland: II Liga
12:45 FT GKS Katowice (2) 2 - 1 Motor Lublin (11) (0 - 0)
Portugal: Campeonato de Portugal - Group A
12:00 FT CD Cerveira (7) 1 - 0 Maria da Fonte (9)  
12:00 FT CDC Montalegre (2) 2 - 2 Vilaverdense (5)  
12:00 FT Merelinense (4) 2 - 0 Vidago FC (8)  
12:00 FT Mirandela (3) 0 - 0 Vianense (6)  
12:00 FT Pedras Salgadas (11) 0 - 4 SC Braga B (1)  
Portugal: Campeonato de Portugal - Group B
12:00 FT Braganca (8) 1 - 2 Sao Martinho (6)  
12:00 FT Felgueiras (9) 0 - 0 Pevidem SC (4)  
12:00 FT Mondinense FC (10) 1 - 3 Berco SC (1)  
Portugal: Campeonato de Portugal - Group C
12:00 FT Coimbroes (9) 2 - 5 leca (2)  
12:00 FT Gondomar (3) 2 - 0 Pedras Rubras (7)  
12:00 FT Salgueiros (6) 0 - 1 Trofense (1)  
12:00 FT Vila Real (10) 1 - 2 Amarante (4)  
Portugal: Campeonato de Portugal - Group D
12:00 FT Anadia (2) 0 - 0 Agueda (9)  
12:00 FT Lusitania Lourosa (4) 5 - 1 Vila Cortez (11)  
12:00 FT S. Joao Ver (5) 1 - 1 AD Castro Daire (7)  
12:00 FT SC Espinho (8) 1 - 0 Beira Mar (3)  
Portugal: Campeonato de Portugal - Group E
12:00 FT Condeixa (1) 2 - 1 Marinhense (2)  
12:00 FT GRAP (12) 2 - 2 Carapinheirense (7)  
12:00 FT Mortagua FC (9) 1 - 1 Oleiros (4)  
12:00 FT Oliveira Hospital (8) 1 - 3 Benfica Castelo Branco (3)  
12:00 FT Sertanense (5) 0 - 0 Alcains (11)  
Portugal: Campeonato de Portugal - Group F
12:00 FT Alverca (1) 2 - 0 Pero Pinheiro (4)  
12:00 Pst Fatima (12) -:- UFC Almeirim (11)  
12:00 FT Loures (6) 0 - 2 SC Lourinhanense (10)  
Portugal: Campeonato de Portugal - Group G
12:00 FT Belenenses SAD B (6) 0 - 1 Estrela da Amadora (1)  
12:00 FT Olimpico Montijo (10) 0 - 3 Rabo de Peixe (3)  
16:00 FT Oriental Dragon (8) 4 - 1 Ideal (5)  
17:00 FT Fontinhas (4) 2 - 1 Oriental (12)  
17:00 FT Praiense (7) 1 - 0 Real (9)  
Portugal: Campeonato de Portugal - Group H
12:00 FT Olhanense (3) 1 - 0 Moncarapachense (9)  
12:00 FT Pinhalnovense (5) 1 - 1 Juventude Evora (4)  
Portugal: LigaPro
12:15 FT Academica (3) 2 - 1 SC Covilha (8) (2 - 0)
15:00 FT Estoril (1) 2 - 2 Vizela (9) (1 - 0)
16:00 FT Arouca (5) 2 - 3 FC Porto B (12) (1 - 3)
Rep. Of Ireland: FAI Cup
15:00 FT Shamrock Rovers 2 - 0 Sligo Rovers (2 - 0)
20:05 HT Athlone Town 0 - 6 Dundalk (0 - 6)
Russia: Football National League
11:00 FT Enisey (8) 1 - 0 Tekstilshtik-Telekom (14) (1 - 0)
12:00 FT Krasnodar 2 (17) 1 - 1 Akron Tolyatti (20) (0 - 0)
12:00 FT Orenburg (2) 2 - 1 Krylya Sovetov (4) (1 - 0)
12:00 FT Spartak Moscow 2 (12) 1 - 2 Irtysh Omsk (18) (0 - 1)
12:00 FT Veles Moscow (6) 4 - 2 Shinnik Yaroslavl (22) (1 - 1)
13:00 FT Chertanovo Moscow (19) 1 - 0 FK Neftekhimik (7) (0 - 0)
13:00 FT FC Alania Vladikavkaz (5) 0 - 0 Nizhny Novgorod (1) (0 - 0)
13:00 FT Volgar Astrakhan (11) 2 - 1 FC Chayka (13) (1 - 0)
14:00 FT Dinamo Bryansk (15) 1 - 0 Tom Tomsk (21) (1 - 0)
14:00 FT Fakel Voronezh (16) 3 - 0 Ska-Khabarovsk (9) (3 - 0)
16:00 FT Baltika (10) 0 - 0 FC Torpedo Moscow (3) (0 - 0)
Russia: Premier League
10:00 FT Ural (11) 1 - 0 PFC Sochi (8) (0 - 0)
12:00 FT FC UFA (15) 4 - 0 Tambov (14) (2 - 0)
14:30 FT Rubin (9) 1 - 0 CSKA Moscow (2) (0 - 0)
17:00 FT Spartak Moscow (3) 2 - 0 Rotor Volgograd (16) (1 - 0)
San Marino: Campionato
15:00 Pst Faetano (15) -:- SP Domagnano (7)  
15:00 Pst Folgore (10) -:- Virtus (4)  
15:00 Pst Tre Penne (3) -:- Murata (8)  
Saudi Arabia: Division 1
13:05 FT Al Drae (5) 0 - 0 Ohod (9) (0 - 0)
13:20 FT Al Taee (16) 1 - 0 Al Jeel (11) (0 - 0)
15:20 FT Al-Thuqbah (18) 1 - 2 Al-Hazm (1) (1 - 2)
15:25 FT Al Najoom (19) 1 - 1 Al Shoalah (14) (0 - 0)
16:15 FT Jeddah Club (15) 0 - 1 Al Khaleej Saihat (8) (0 - 1)
Saudi Arabia: Division 2 - Group A
13:45 FT Al-Ansar (5) 1 - 0 Al Arabi SC (13) (1 - 0)
Saudi Arabia: Pro League
13:15 FT Al Taawon (8) 1 - 1 Al-Ettifaq (11) (1 - 1)
16:10 FT Al Wehda Club (13) 3 - 2 Al Baten (9) (1 - 1)
17:40 FT Al-Ahli Jeddah (3) 2 - 1 Al-Faisaly FC (7) (1 - 0)
Scotland: League Cup - Final Stage
15:00 FT Celtic 0 - 2 Ross County (0 - 1)
18:00 FT Falkirk 0 - 4 Rangers (0 - 3)
Serbia: Prva Liga
13:00 FT FK Trayal (12) 0 - 4 Borac Cacak (5) (0 - 1)
13:00 FT Kolubara (4) 1 - 1 Zemun (17) (1 - 0)
13:00 FT Radnicki Sremska M. (14) 3 - 1 FK Graficar (3) (1 - 1)
Serbia: Super Liga
15:00 FT Cukaricki (4) 3 - 0 Napredak (17) (0 - 0)
15:00 FT FK Vozdovac (5) 3 - 2 Mladost Lucani (9) (2 - 1)
15:00 FT Metalac GM (8) 2 - 0 FK Zlatibor (16) (1 - 0)
15:00 FT Novi Pazar (15) 0 - 0 Backa (20) (0 - 0)
17:00 FT TSC Backa Topola (10) 0 - 4 FK Partizan (2) (0 - 1)
19:00 FT FK Crvena Zvezda (1) 3 - 0 RAD (18) (2 - 0)
Singapore: S-League
10:30 FT Albirex Niigata (S) (2) 1 - 4 Tampines Rovers FC (1) (1 - 0)
10:30 Canc Garena Young Lions (7) 0 - 0 Dpmm FC  
10:30 FT Garena Young Lions (7) 0 - 4 Home United FC (3) (0 - 2)
Slovakia: 2. Liga
10:30 FT FC petrzalka 1898 (6) 2 - 0 Slovan Bratislava B (14) (1 - 0)
12:30 FT STK 1914 Samorin (7) 0 - 1 Dukla Banska Bystrica (1) (0 - 0)
Slovakia: Fortuna Liga
14:00 FT AS Trencin (10) 1 - 0 SKF Sered (8) (1 - 0)
15:00 FT FK Senica (9) 0 - 3 Slovan Bratislava (1) (0 - 1)
Slovenia: 2 SNL
13:30 Pst brda (16) -:- Krka (2)  
Slovenia: Prva Liga
13:15 FT Ask Bravo (8) 2 - 1 NK CM Celje (7) (1 - 1)
15:15 FT Aluminij (9) 2 - 1 ND Gorica (10) (1 - 1)
17:15 FT NK Domzale (6) 3 - 1 Olimpija Ljubljana (3) (2 - 0)
South Africa: National First Division - Championship
14:30 FT Univ. OF Pretoria FC (3) 1 - 0 Richards BAY FC (15) (1 - 0)
South Africa: Premier Soccer League
14:30 FT Chippa United (11) 1 - 1 Tshakhuma Madzivhadila (9) (1 - 0)
South Korea: K-League Challenge - Playoff
07:00 FT Suwon City FC 1 - 1 Gyeongnam FC (0 - 1)
South Korea: National League - Qualification
06:00 Awd Jinju Citizen 3 - 0 Pocheon Fc  
Spain: LaLiga2
14:00 FT Albacete (22) 0 - 2 Tenerife (17) (0 - 0)
16:00 FT Espanyol (2) 2 - 0 Zaragoza (20) (0 - 0)
18:15 FT Mallorca (1) 4 - 0 UD Logrones (9) (2 - 0)
18:15 FT Ponferradina (10) 3 - 2 Leganes (3) (2 - 2)
21:00 2 Las Palmas (15) 0 - 0 Sporting Gijon (4)  
Spain: Segunda Division B - Group 1 - Group A
12:00 FT Coruxo (9) 2 - 1 Guijuelo (8) (2 - 1)
17:00 FT Salamanca (10) 0 - 3 Celta Vigo B (4) (0 - 1)
17:30 FT Zamora (6) 0 - 2 Unionistas de Salamanca (3) (0 - 0)
19:00 FT Deportivo La Coruna (1) 1 - 0 Racing DE Ferrol (5) (1 - 0)
Spain: Segunda Division B - Group 1 - Group B
12:00 FT CD Covadonga (10) 2 - 0 Sporting Gijon B (8) (1 - 0)
12:00 FT CD Lealtad (6) 0 - 0 Oviedo B (7) (0 - 0)
17:00 FT Marino de Luanco (9) 1 - 0 UP Langreo (2) (1 - 0)
17:30 FT Cultural Leonesa (4) 1 - 1 Burgos (3) (0 - 0)
Spain: Segunda Division B - Group 2 - Group A
11:30 FT Portugalete (9) 0 - 1 CD Laredo (6) (0 - 1)
17:00 FT Arenas Club (8) 1 - 1 Real Sociedad B (5) (1 - 0)
Spain: Segunda Division B - Group 2 - Group B
12:00 FT SD Ejea (9) 0 - 0 SD Logrones (4) (0 - 0)
12:00 FT Tudelano (6) 1 - 3 Ud Mutilvera (5) (1 - 1)
16:30 FT CD Calahorra (2) 1 - 1 SD Tarazona (3) (0 - 1)
17:00 FT Haro Deportivo (10) 1 - 2 Ebro (1) (1 - 0)
Spain: Segunda Division B - Group 3 - Group A
12:00 Pst AE Prat (10) -:- FC Andorra (5)  
12:00 FT Badalona (6) 0 - 1 Espanyol B (9) (0 - 1)
12:00 FT Gimnastic (1) 5 - 0 L Hospitalet (3) (1 - 0)
18:00 FT Barcelona B (8) 2 - 1 Lleida Esportiu (4) (1 - 0)
18:00 FT UD Cornella (2) 0 - 0 UE Llagostera (7) (0 - 0)
Spain: Segunda Division B - Group 3 - Group B
11:30 FT Orihuela (3) 1 - 0 Santa Eulalia (5) (0 - 0)
11:30 FT Villarreal B (4) 1 - 1 Valencia Mestalla (9) (0 - 0)
12:00 FT Levante B (8) 3 - 1 Atzeneta (10) (2 - 1)
12:00 FT UD Ibiza-Eivissa (1) 1 - 0 Hercules (2) (0 - 0)
17:30 FT La Nucia (7) 0 - 0 Alcoyano (6) (0 - 0)
Spain: Segunda Division B - Group 4 - Group A
12:00 FT Real Linense (5) 0 - 0 Las Palmas Atletico (9) (0 - 0)
13:00 FT CD Marino (10) 0 - 1 Atletico Sanluqueno (2) (0 - 1)
13:00 FT Tamaraceite (4) 1 - 0 Cadiz B (3) (0 - 0)
18:00 FT Marbella FC (6) 2 - 0 Recreativo Huelva (7) (1 - 0)
Spain: Segunda Division B - Group 4 - Group B
12:00 FT Granada CF B (4) 0 - 0 Betis Deportivo (7) (0 - 0)
12:00 FT Ucam Murcia (1) 1 - 0 CF Lorca Deportiva (9) (0 - 0)
17:00 FT Linares (3) 2 - 0 Cordoba (6) (1 - 0)
17:00 FT Yeclano (10) 1 - 2 Murcia (2) (0 - 0)
17:30 FT Sevilla Atletico (8) 1 - 1 Ejido (5) (0 - 0)
Spain: Segunda Division B - Group 5 - Group A
12:00 Pst Atletico Madrid B (9) -:- Getafe B (7)  
12:00 FT Internacional De Madrid (6) 1 - 2 Rayo Majadahonda (1) (0 - 1)
12:00 FT Navalcarnero (3) 3 - 3 Atletico Baleares (5) (0 - 1)
12:00 FT S.S. Reyes (2) 3 - 1 Las Rozas CF (10) (1 - 1)
12:00 FT UD Poblense (8) 2 - 2 Real Madrid Castilla (4) (1 - 0)
Spain: Segunda Division B - Group 5 - Group B
12:00 FT CF Talavera de la Reina (6) 0 - 3 Badajoz (1) (0 - 0)
12:00 FT CP Villarrobledo (10) 1 - 2 Villarrubia (7) (1 - 1)
12:00 FT Melilla (3) 1 - 2 UD Socuellamos (9) (1 - 0)
17:00 FT Merida AD (4) 0 - 0 CD Don Benito (8) (0 - 0)
17:00 FT Villanovense (2) 2 - 1 Extremadura (5) (2 - 0)
Spain: Tercera Division - Tercera Group 1 - Group A
12:00 FT Polvorin (8) 1 - 0 Paiosaco (11)  
16:00 FT Villalbes (2) 3 - 2 Fisterra SD (9)  
16:30 FT AS Pontes (6) 4 - 0 Agrupacion Estudiantil (12)  
16:30 FT Arzua (5) 4 - 0 Viveiro CF (7)  
Spain: Tercera Division - Tercera Group 1 - Group B
16:30 FT Alondras (1) 2 - 1 Ourense CF (11)  
16:30 FT Pontellas (12) 1 - 2 Rapido Bouzas (10)  
Spain: Tercera Division - Tercera Group 10 - Group A
12:00 FT Atletico Antoniano (9) 0 - 2 UD Los Barrios (3)  
12:00 FT Xerez (1) 1 - 0 Rota (7)  
12:30 Pst Conil (8) -:- Xerez Deportivo (5)  
Spain: Tercera Division - Tercera Group 10 - Group B
12:00 FT Cordoba B (7) 0 - 0 Castilleja (8)  
12:00 FT La Palma (9) 0 - 0 Gerena (5)  
12:00 FT Sevilla C (6) 1 - 0 Coria CF (10)  
Spain: Tercera Division - Tercera Group 11 - Group A
12:00 FT Portmany (7) 1 - 2 CE Andratx (1)  
Spain: Tercera Division - Tercera Group 12 - Group A
13:00 Pst UD Lanzarote (9) -:- La Cuadra (7)  
Spain: Tercera Division - Tercera Group 12 - Group B
13:00 FT Atletico Tacoronte (1) 1 - 0 SD Tenisca (8)  
13:00 FT Atletico Victoria (4) 2 - 0 Guimar (5)  
13:00 FT Buzanada (7) 0 - 2 Atletico Paso (2)  
13:00 FT CD Vera (9) 3 - 0 Tenerife B (6)  
Spain: Tercera Division - Tercera Group 13 - Group A
11:00 Pst CD Plus Ultra (11) -:- Atletico Pulpileno (1)  
12:00 FT Aguilas CF (2) 5 - 0 SFC Minerva (10)  
12:00 FT EDMF Churra (8) 0 - 1 Olimpico de Totana (5)  
12:00 FT Los Garres (3) 1 - 0 Murcia B (6)  
16:00 Pst UCAM Murcia B (9) -:- EG El Palmar (4)  
Spain: Tercera Division - Tercera Group 13 - Group B
11:30 FT La Union Atletico (2) 1 - 1 Cartagena (9)  
12:00 FT Lorca FC (11) 1 - 2 CAP Ciudad de Murcia (7)  
12:00 FT Muleno (10) 0 - 0 Deportiva Minera (6)  
16:30 FT Mar Menor (1) 3 - 0 Huercal-Overa (4)  
16:30 FT Racing Murcia (5) 3 - 1 Mazarron FC (8)  
Spain: Tercera Division - Tercera Group 14 - Group A
12:00 FT UP Plasencia (5) 4 - 0 Campanario (11)  
16:30 FT Valdivia (9) 1 - 1 Lobon AD (10)  
Spain: Tercera Division - Tercera Group 14 - Group B
12:00 FT Cacereno (4) 1 - 0 CF Trujillo (11)  
12:00 FT Fuente de Cantos (10) 1 - 3 Olivenza (7)  
16:00 FT Diocesano (1) 2 - 0 Arroyo CP (8)  
16:30 FT Llerenense (9) 0 - 4 CD Miajadas (2)  
Spain: Tercera Division - Tercera Group 16 - Group A
12:00 Pst CD Berceo (9) -:- CD Alfaro (4)  
15:45 FT CD Anguiano (5) 2 - 0 Club Atletico Vianes (3)  
16:30 FT CD Arnedo (8) 0 - 1 CD Varea (1)  
16:30 FT SD Oyonesa (7) 3 - 0 CDFC La Calzada (6)  
Spain: Tercera Division - Tercera Group 16 - Group B
12:00 FT UD Logrones B (1) 2 - 1 Naxara CD (5)  
12:00 FT Yague (7) 2 - 1 CD Pradejon (10)  
16:00 FT Casalarreina (6) 1 - 2 Alberite (9)  
16:30 FT River Ebro (4) 0 - 1 Racing Rioja (2)  
Spain: Tercera Division - Tercera Group 17 - Group A
11:30 FT CDJ Tamarite (6) 0 - 0 Belchite 97 (4)  
11:30 FT Real Zaragoza B (1) 1 - 1 Atletico de Monzon (9)  
12:00 FT CD Valdefierro (3) 2 - 0 CD Binefar (11)  
16:00 FT CD Carinena (7) 2 - 4 Huesca B (2)  
16:30 FT Illueca (5) 1 - 4 CD Teruel (8)  
Spain: Tercera Division - Tercera Group 17 - Group B
12:00 FT CD Sarinena (3) 3 - 2 CD Robres (11)  
12:00 FT UD Barbastro (6) 0 - 0 Utebo FC (1)  
16:00 FT AD Almudevar (12) 2 - 3 AD Sabinanigo (7)  
16:00 FT Epila CF (9) 0 - 1 CD Cuarte (4)  
16:00 FT SD Borja (10) 0 - 1 CD Brea (8)  
16:00 FT Villanueva CF (5) 1 - 1 Calamocha (2)  
Spain: Tercera Division - Tercera Group 18 - Group A
12:00 FT Calvo Sotelo (5) 1 - 0 Albacete B (3)  
16:30 FT Huracan Balazote (1) 2 - 0 Almagro CF (7)  
16:30 FT La Solana (8) 1 - 1 Almansa (6)  
16:30 Pst Manzanares (11) -:- Atletico Ibanes (10)  
17:00 Pst Manchego (9) -:- La Roda (2)  
Spain: Tercera Division - Tercera Group 18 - Group B
11:30 FT CD Illescas (3) 2 - 1 Toledo (2)  
Spain: Tercera Division - Tercera Group 2 - Group A
12:00 FT Lenense (9) 2 - 0 Praviano (11)  
12:00 FT Llanera (4) 3 - 1 UC Ceares (6)  
12:00 FT Vallobin (8) 0 - 1 Real Alives (1)  
16:00 FT Gijon Industrial (5) 2 - 0 Aviles Stadium (10)  
Spain: Tercera Division - Tercera Group 2 - Group B
11:45 FT Condal Club (8) 0 - 2 CD Llanes (3)  
12:00 FT El San Martin (1) 3 - 1 Valdesoto (9)  
16:00 FT CD Tuilla (4) 1 - 0 L'Entregu CF (2)  
Spain: Tercera Division - Tercera Group 3 - Group A
12:00 FT Cultural Guarnizo (11) 0 - 1 Selaya (6)  
Spain: Tercera Division - Tercera Group 3 - Group B
15:30 FT CD Cayon (1) 3 - 1 SD Revilla (8)  
Spain: Tercera Division - Tercera Group 4 - Group A
11:15 FT Santutxu (2) 2 - 1 JD Somorrostro (10)  
11:30 FT Real Sociedad C (7) 4 - 1 Aurrera de Ondarroa (11)  
Spain: Tercera Division - Tercera Group 5 - Group A
12:00 FT Castelldefels (5) 1 - 2 Santfeliuenc (3)  
12:00 FT Manresa (6) 1 - 0 Pobla de Mafumet (9)  
16:30 FT UE Valls (10) 0 - 1 Vilafranca (4)  
Spain: Tercera Division - Tercera Group 5 - Group B
12:00 FT UA Horta (6) 1 - 2 Cerdanyola dell Valles (4)  
12:15 FT Sant Andreu (2) 2 - 2 Girona B (3)  
12:15 FT UE Sants (11) 0 - 1 Fiqueres (7)  
16:30 FT CD Banyoles (9) 0 - 1 Granollers (5)  
16:30 FT Peralada (1) 5 - 2 FE Grama (8)  
Spain: Tercera Division - Tercera Group 6 - Group A
11:30 Pst RC Catarroja (5) -:- CD Acero (11)  
12:00 FT Torrent (4) 1 - 0 Silla (8)  
Spain: Tercera Division - Tercera Group 6 - Group B
16:00 FT Elche B (1) 3 - 1 Crevillente Deportivo (7)  
Spain: Tercera Division - Tercera Group 7 - Group A
11:30 FT Complutense (6) 0 - 0 DAV Santa Ana (11)  
11:30 FT San Fernando de Henares (8) 0 - 1 Union Adarve (2)  
12:00 Pst Paracuellos Antamira (10) -:- Villanueva del Pardillo (13)  
12:00 FT Pozuelo de Alarcon (1) 0 - 0 RSD Alcala (9)  
12:00 FT Rayo Vallecano B (4) 0 - 0 Flat Earth (3)  
16:00 FT Moratalaz (5) 1 - 1 Torrejon (7)  
Spain: Tercera Division - Tercera Group 7 - Group B
11:30 FT Alcorcon B (2) 3 - 0 AD Parla (6)  
11:30 FT El Alamo (4) 1 - 1 Trival Valderas (10)  
11:30 FT Villaverde-Boetticher (9) 2 - 0 Real Aranjuez (8)  
12:00 FT Leganes B (1) 1 - 1 CD Mostoles (3)  
12:00 FT Mostoles CF (11) 1 - 2 Atletico de Pinto (7)  
Spain: Tercera Division - Tercera Group 8 - Group A
16:00 Pst Becerril (11) -:- Salamanca B (6)  
16:00 FT La Baneza (10) 1 - 1 La Virgen del Camino (8)  
16:30 FT Bembibre (7) 0 - 1 Atletico Tordesillas (3)  
Spain: Tercera Division - Tercera Group 8 - Group B
12:00 FT Burgos Promesas 2000 (5) 4 - 0 Numancia B (9)  
15:30 FT Mirandes B (3) 3 - 0 La Granja (6)  
16:15 FT Beroil Bupolsa (12) 1 - 0 Colegios Diocesanos (7)  
16:30 FT Almazan (11) 1 - 2 Cultural Cebrerena (10)  
Spain: Tercera Division - Tercera Group 9 - Group A
12:00 FT Ciudad de Torredonjimeno (7) 3 - 3 Almeria B (2)  
12:00 FT Huetor Vega (3) 1 - 1 CD Torreperogil (1)  
12:00 FT Polideportivo Almeria (10) 1 - 1 Huetor Tajar (6)  
12:00 Pst Real Jaen (11) -:- Mancha Real (5)  
Spain: Tercera Division - Tercera Group 9 - Group B
12:00 Pst Alhaurin de la Torre (7) -:- Union Estepona (10)  
12:00 FT Malaga B (1) 3 - 0 Motril (2)  
15:00 FT Velez (6) 2 - 1 Alhaurino (8)  
Sweden: Allsvenskan
14:30 FT Helsingborg (16) 0 - 0 Falkenbergs FF (14) (0 - 0)
14:30 FT Ostersunds FK (12) 0 - 4 IFK Goteborg (13) (0 - 2)
14:30 FT Varbergs BoIS FC (11) 3 - 2 Malmo FF (1) (1 - 0)
17:30 FT BK Hacken (3) 3 - 0 Orebro SK (8) (3 - 0)
17:30 FT Mjallby AIF (5) 2 - 1 Djurgardens IF (4) (1 - 0)
17:30 FT Sirius (10) 1 - 1 IF Elfsborg (2) (1 - 0)
Sweden: Division 1 - Norra
14:00 FT IFK Haninge BRB (4) 3 - 1 Karlslunds IF (13) (1 - 0)
14:00 FT IFK Luleaa (10) 1 - 2 IF Sylvia (5) (0 - 1)
14:00 FT Nykopings BIS (16) 0 - 2 Gefle IF (7) (0 - 0)
14:00 FT Oerebro Syrianska IF (12) 6 - 0 IFK Berga (15) (1 - 0)
14:00 FT Taeby FK (11) 0 - 3 Sandvikens IF (6) (0 - 1)
14:00 FT Team TG FF (14) 1 - 5 Sollentuna FK (3) (1 - 2)
14:00 FT karlstad BK (8) 4 - 2 IK Frej (9) (1 - 1)
14:00 FT vasalunds IF (1) 1 - 3 IF Brommapojkarna (2) (1 - 1)
Sweden: Superettan
14:30 FT Norrby IF (9) 2 - 0 Dalkurd FF (14) (1 - 0)
17:30 FT IK brage (8) 1 - 3 Afc Eskilstuna (10) (0 - 1)
Switzerland: 1. Liga Promotion
14:30 Pst AC Bellinzona (13) -:- SC Cham (2)  
14:30 Pst Munsingen (16) -:- FC Koniz (15)  
Switzerland: Super League
16:00 FT FC Lugano (2) 1 - 0 FC Basel 1893 (5) (0 - 0)
16:00 Pst FC Zurich (4) -:- FC ST. Gallen (3)  
16:00 FT Lausanne (6) 0 - 3 BSC Young Boys (1) (0 - 1)
Tanzania: Premier League
12:00 FT Tanzania Prisons (6) 2 - 0 Mwadui (17) (1 - 0)
14:00 FT Polisi Tanzania FC (5) 1 - 1 Coastal Union (11) (0 - 0)
14:00 FT Ruvu Shooting (4) 0 - 0 Kagera Sugar (13) (0 - 0)
15:00 Pst Simba SC (3) -:- Kinondoni MC (7)  
Thailand: Thai League 2
12:00 FT Lampang FC (11) 3 - 1 Samut Sakhon FC (17) (2 - 1)
12:00 FT Nakhon Pathom United (2) 4 - 3 Udon Thani (14) (1 - 1)
13:00 FT Navy FC (9) 0 - 1 Chiangmai United (3) (0 - 0)
13:00 FT Phrae United (6) 1 - 1 Uthai Thani Forest (18) (0 - 1)
Thailand: Thai Premier League
11:00 FT Prachuap (13) 4 - 2 Trat FC (15) (1 - 1)
12:00 FT Bangkok United (5) 1 - 1 Police Tero (12) (0 - 1)
12:30 FT Buriram United (8) 1 - 3 Pattaya United (11) (1 - 1)
Turkey: Super Lig
11:30 FT Erzurum BB (17) 2 - 2 Antalyaspor (15) (1 - 0)
14:00 FT Alanyaspor (1) 1 - 0 Konyaspor (9) (1 - 0)
14:00 FT Kasimpasa (5) 2 - 0 Genclerbirligi (20) (2 - 0)
17:00 FT Fenerbahce (3) 3 - 4 Besiktas (4) (1 - 2)
Turkey: TFF 1. Lig
11:30 FT Bandirmaspor (13) 1 - 0 Balikesirspor (10) (0 - 0)
11:30 FT Keciorengucu (2) 1 - 0 Adana Demirspor (4) (1 - 0)
14:00 FT Eskisehirspor (18) 0 - 2 Altinordu (1) (0 - 1)
17:00 FT Samsunspor (3) 2 - 0 Tuzlaspor (6) (1 - 0)
Turkey: TFF 2. Lig - Red Group
11:00 FT Bayburt (19) 2 - 3 Buyuksehir B. (3) (0 - 2)
11:00 FT Bugsasspor (16) 0 - 2 Karacabey Birlikspor (7) (0 - 2)
11:00 FT Elazigspor (18) 0 - 3 Pazarspor (13) (0 - 1)
11:00 FT Etimesgut Belediyespor (6) 4 - 1 Anadolu Selcukluspor (11) (2 - 1)
11:00 FT Kardemir Karabukspor (20) 0 - 3 Tarsus Idman Yurdu (10) (0 - 1)
11:00 FT Kirsehir Belediyespor (8) 3 - 0 BB Bodrumspor (14) (2 - 0)
11:00 FT Pendikspor (17) 0 - 2 Sakaryaspor (4) (0 - 1)
11:00 FT Serik Belediyespor (5) 1 - 1 Kirklarelispor (9) (0 - 1)
11:00 FT Sivas Belediyespor (12) 2 - 0 Kastamonuspor (15) (1 - 0)
11:00 FT Turgutluspor (2) 2 - 1 Eyupspor (1) (1 - 0)
Turkey: TFF 2. Lig - White Group
11:00 FT Afjet Afyonspor (9) 2 - 2 Amedspor (10) (0 - 1)
11:00 FT Corum Belediyespor (13) 2 - 2 24 Erzincanspor (4) (0 - 1)
11:00 FT Gumushanespor (18) 0 - 3 Usakspor (2) (0 - 0)
11:00 Pst Inegolspor (15) -:- Sancaktepe Belediye (6)  
11:00 FT Kocaelispor (7) 3 - 0 Kahramanmarasspor AS (14) (0 - 0)
11:00 FT Manisa Buyuksehir (1) 6 - 1 Duzyurtspor (3) (4 - 0)
11:00 FT Nigde Belediyespor (17) 0 - 2 Ankara Demirspor (8) (0 - 1)
11:00 FT Sariyer (5) 3 - 0 Sanliurfaspor (19) (2 - 0)
11:00 FT Zonguldak Komurspor (11) 4 - 1 Hacettepe SK (16) (3 - 1)
Turkey: TFF 3. Lig - 3. Lig Group 4
11:00 FT 1954 Kelkit Belediyespor (3) 1 - 1 Bursa Yildirim Spor (4) (0 - 1)
11:00 FT 68 Aksaray Belediye Spor (1) 1 - 0 Karakopru (14) (1 - 0)
11:00 FT Bergama Belediyespor (6) 0 - 0 Bayrampasa (8) (0 - 0)
11:00 FT Kirikkale Buyuk Anadoluspor (13) 2 - 1 Silivrispor (12) (0 - 0)
11:00 FT Modafen FK (10) 1 - 2 Siirt IL Ozel Idaresispor (11) (0 - 0)
11:00 FT Muglaspor (15) 1 - 1 Adiyamanspor (2) (1 - 0)
11:00 FT Sultanbeyli Bld. (16) 0 - 1 Kestelspor (7) (0 - 0)
USA: Major League Soccer - Playoff
21:00   Orlando City SC -:- New England Revolution  
Ukraine: Persha Liga
12:00 FT Polissya Zhytomyr (10) 1 - 3 Ahrobiznes Volochysk (1) (0 - 2)
12:00 FT VPK-Ahro Shevchenkivka (13) 1 - 3 Alians (9) (1 - 1)
12:00 FT Veres (2) 1 - 0 Obolon-brovar Kyiv (5) (0 - 0)
Ukraine: Premier League
13:00 FT FC Minaj (11) 0 - 3 Zorya Luhansk (8) (0 - 0)
16:00 FT Kolos Kovalivka (5) 1 - 1 Desna Chernihiv (4) (1 - 1)
18:30 FT Ingulets Petrove (10) 2 - 1 Olimpik Donetsk (9) (1 - 0)
Uruguay: Primera Division - Intermedio
14:00 FT Progreso (8) 2 - 2 Cerro Largo (5) (1 - 2)
21:00   CA River Plate (4) -:- Defensor Sporting (15)  
22:00 Pst Atletico Torque (13) -:- Rentistas (11)  
22:00 Pst CA River Plate (4) -:- Fenix (3)  
22:00 Pst Cerro Largo (5) -:- Cerro (16)  
22:00 Pst Defensor Sporting (15) -:- Boston River (14)  
22:00 Pst Deportivo Maldonado (9) -:- Danubio (7)  
22:00 Pst Penarol (10) -:- Club Nacional (1)  
22:00 Pst Progreso (8) -:- Liverpool Montevideo (6)  
22:00 Pst Wanderers (2) -:- Plaza Colonia (12)  
00:00   Boston River (14) -:- Club Nacional (1)  
Uruguay: Segunda Division
01:30 FT Rampla Juniors (4) 1 - 0 Juventud (3)  
Uzbekistan: Professional Football League - Super League
10:00 FT Andijon (13) 0 - 1 Kokand 1912 (5) (0 - 0)
10:00 FT FK Buxoro (14) 1 - 3 Mash Al Mubarek (10) (0 - 0)
10:00 FT Metallurg Bekabad (6) 1 - 0 Surkhon-2011 (12) (0 - 0)
10:00 FT Sogdiana Jizzakh (7) 1 - 1 Qizilqum Zarafshon (11) (0 - 0)
10:30 FT FC Bunyodkor (4) 0 - 1 Nasaf Qarshi (2) (0 - 1)
10:30 FT Navbahor Namangan (8) 0 - 0 Olmaliq FK (3) (0 - 0)
12:15 FT Lokomotiv Tashkent (9) 0 - 1 Pakhtakor (1) (0 - 1)
Venezuela: Primera Division - Second Stage Group A
02:00 FT Deportivo La Guaira (1) 1 - 1 Estudiantes de Merida FC (6) (0 - 1)
20:00 47 Carabobo FC (9) 0 - 3 Puerto Cabello (7) (0 - 3)
Venezuela: Primera Division - Second Stage Group B
22:00   Caracas FC (1) -:- Deportivo Tachira FC (2)  
Venezuela: Segunda Division - Grupo Central Oriental
01:00 FT Yaracuy FC (4) 2 - 2 Angostura FC (5)  
Venezuela: Segunda Division - Grupo Occidental
14:00 FT Atletico el Vigia FC (4) 2 - 3 ULA FC (3)  
17:00 FT CD Hermanos Colmenarez (2) 1 - 1 Urena SC (1)  
Wales: Premier League
15:30 FT Penybont (5) 1 - 1 Cefn Druids AFC (12) (0 - 0)
Zambia: Super League
12:00 FT Buildcon 1 - 2 Lumwana Radiants (0 - 0)
14:00 FT Indeni 1 - 0 Power Dynamos  
14:00 FT Zesco United FC 1 - 1 Green Buffaloes (0 - 0)