VOLLEYBALL LIVESCORES

Argentina: LVA
00:30   Gigantes del Sur (3) - - - - - - Obras Pocitos (7) - - - - - -
Argentina: Liga Women
01:00 FT Banco Provincia W (10) 0 25 21 15 - - San Lorenzo W (2) 3 27 25 25 - -
01:00 FT Estud. de La Plata W (1) 3 25 25 25 - - Mupol W (11) 0 22 14 21 - -
01:30   Club Rosario W - - - - - - Boca Juniores W - - - - - -
Austria: 2. Bundesliga - Group 1
18:00   Lenzing (6) - - - - - - Hypo Tirol (5) - - - - - -
19:00   Bisamberg/HotVolleys Wien (9) - - - - - - Oberndorf (1) - - - - - -
19:00   SG Supervolley Enns (7) - - - - - - Raiffeisen VC Wolfurt (8) - - - - - -
19:00   Sportunion St. Polten (2) - - - - - - PSV Salzburg (3) - - - - - -
19:00   VC Mils (4) - - - - - - Union Steyr (10) - - - - - -
Austria: 2. Bundesliga - Group 2
16:00   SK Posojilnica Aich/Dob 2 (4) - - - - - - TSV Volksbank Hartberg (5) - - - - - -
17:00   Hausmannstatten (9) - - - - - - Akad. Graz (11) - - - - - -
18:00   Wr. Neustadt (6) - - - - - - HotVolleys Wien (2) - - - - - -
19:30   SSV HIB Liebenau (1) - - - - - - VBC Weiz 2 (10) - - - - - -
19:45   Roadrunners Wien (3) - - - - - - UVC Holding Graz 2 (8) - - - - - -
Austria: 2. Bundesliga Women - Group 1
15:00   ASKO Volksbank W (3) - - - - - - Inzingvolley W (4) - - - - - -
16:00   ASKO Linz-Steg 2 W (9) - - - - - - SG Erzberglandmadln W (6) - - - - - -
16:30   Bisamberg W (1) - - - - - - Oberndorf W (5) - - - - - -
17:00   Raiffeisen Dornbirn W (8) - - - - - - SG Prinz Brunnenbau 2 W (10) - - - - - -
18:00   Seekirchen W (2) - - - - - - SG Hotvolleys Ybbs-Melk W (7) - - - - - -
Austria: 2. Bundesliga Women - Group 2
17:00   SSV HIB Liebenau Graz W (10) - - - - - - ATSE Graz W (4) - - - - - -
18:00   Jennersdorf W (3) - - - - - - Klagenfurt W (7) - - - - - -
19:00   Bruckl W (8) - - - - - - VBK Sparkasse Wolfsberg W (9) - - - - - -
19:30   Hausmannstatten W (5) - - - - - - Akad. Graz W (11) - - - - - -
Austria: AVL - Losers Stage
17:00   TJ Sokol Wien (3) - - - - - - Hypo No Amstetten (1) - - - - - -
17:00   VBC Weiz (4) - - - - - - VBK Klagenfurt (2) - - - - - -
Austria: AVL - Winners Stage
19:00   Posojilnica Aich/Dob (2) - - - - - - UVC Holding Graz (3) - - - - - -
Austria: WVL Women
14:30   SG SVS Post W (3) - - - - - - Tirol W (4) - - - - - -
16:30   TI Apogrossergott Volley W (6) - - - - - - Holding Graz W (2) - - - - - -
18:30   ASKO Linz-Steg W (1) - - - - - - SG Erzberglandmadln W (9) - - - - - -
19:00   TSV Sparkasse Hartberg W (10) - - - - - - Salzburg W (8) - - - - - -
19:00   Wildcats Klagenfurt W (5) - - - - - - SG Prinz Brunnenbau W (7) - - - - - -
Belgium: EuroMillions League
20:30   Lindemans Aalst (1) - - - - - - Roeselare (3) - - - - - -
20:30   Prefaxis Menen (7) - - - - - - VBC Waremme (8) - - - - - -
20:30   VDK Gent (6) - - - - - - Haasrode Leuven (5) - - - - - -
Belgium: Liga A Women
20:30   Antwerp W (9) - - - - - - Oudegem W (5) - - - - - -
20:30   Asterix Kieldrecht W (1) - - - - - - Tongeren W (2) - - - - - -
20:30   Charleroi W (6) - - - - - - Oostende W (4) - - - - - -
Brazil: Copa Brazil - Semi Finals
01:30 Set 1 Funvic/Midia Fone 0 22 - - - - Sesi SP 0 25 - - - -
Brazil: Superliga
20:00   Minas (6) - - - - - - Renata (5) - - - - - -
Brazil: Superliga Women
23:00   Sao Caetano W (11) - - - - - - Praia Clube W (3) - - - - - -
Bulgaria: Superliga
17:30   Hebur (3) - - - - - - Cherno More BASK (10) - - - - - -
Bulgaria: Superliga Women
16:00   Rakovski W (6) - - - - - - Kazanlak W (5) - - - - - -
Croatia: Prva Liga Women
18:30   Dubrovnik W (4) - - - - - - Nova Gradiska W (7) - - - - - -
Czech Republic: Extraliga
15:00   Usti nad Labem (12) - - - - - - Ostrava (8) - - - - - -
17:00   Kladno (6) - - - - - - Karlovarsko (1) - - - - - -
17:00   Zlin (9) - - - - - - Ceske Budejovice (3) - - - - - -
18:00   Brno (4) - - - - - - Dukla Liberec (2) - - - - - -
18:00   Praga (5) - - - - - - Pribram (10) - - - - - -
19:30   Beskydy (11) - - - - - - Odolena Voda (7) - - - - - -
Czech Republic: Extraliga Women
17:00   Frydek-Mistek W (9) - - - - - - Ostrava W (4) - - - - - -
17:00   PVK Olymp Praha W (6) - - - - - - PVK Prerov W (10) - - - - - -
17:00   TJ Sokol Sternberk W (7) - - - - - - Prostejov W (3) - - - - - -
18:00   Kralovo Pole Brno W (8) - - - - - - Dukla Liberec W (5) - - - - - -
Denmark: 1. Division West
17:00   Ikast KFUM (4) - - - - - - Skovbakken Volley (6) - - - - - -
Denmark: 1. Division West Women
15:00   Ikast KFUM W (3) - - - - - - Aalborg HIK W (6) - - - - - -
15:30   Esbjerg W (4) - - - - - - ASV Aarhus II W (2) - - - - - -
Denmark: 1. Divsion East Women
14:00   KSV W (2) - - - - - - Holte WC W (3) - - - - - -
Denmark: Landspokal Cup - Quarter Finals
15:00   ASV Aarhus - - - - - - Aalborg HIK - - - - - -
Denmark: Landspokal Cup Women - Quarter Finals
13:00   ASV Aarhus W - - - - - - Fortuna Odense W - - - - - -
Europe: MEVZA
18:00   Mladost Brcko (8) - - - - - - ACH Volley Ljubljana (1) - - - - - -
18:00   Mladost Ribola Kastela (7) - - - - - - Maribor (5) - - - - - -
Europe: MEVZA Women
19:00   Calcit Kamnik W (3) - - - - - - Kastela W (6) - - - - - -
Europe: Schenker League
15:00   Biolars/Olaine (8) - - - - - - Bigbank Tartu (2) - - - - - -
16:00   Saaremaa (1) - - - - - - Selver Tallinn (3) - - - - - -
17:00   Jekabpils Lusi (4) - - - - - - Limbazi (9) - - - - - -
18:00   RTU (6) - - - - - - TTU (7) - - - - - -
Finland: Mestaruusliiga
14:30   Etta (7) - - - - - - Valepa (3) - - - - - -
16:00   Loimu (6) - - - - - - Vantaa Ducks (9) - - - - - -
16:00   Savo Volley Kuopio (2) - - - - - - Hurrikaani (1) - - - - - -
16:00   Tiikerit (5) - - - - - - Akaa (4) - - - - - -
Finland: Mestaruusliiga Women
16:00   LP Kangasala W (1) - - - - - - Puijo W (10) - - - - - -
16:00   LiigaPloki W (2) - - - - - - Vampula W (5) - - - - - -
16:00   WoVo W (9) - - - - - - Hameenlinna W (6) - - - - - -
France: Ligue A
16:30   Toulouse (9) - - - - - - Ajaccio (7) - - - - - -
19:30   Poitiers (8) - - - - - - Rennes (2) - - - - - -
19:30   Tours (1) - - - - - - Chaumont (4) - - - - - -
France: Ligue A Women
17:00   France Avenir 2024 W (14) - - - - - - Pays d Aix Venelles W (10) - - - - - -
19:00   Saint Raphael W (7) - - - - - - Terville W (9) - - - - - -
20:00   Chamalierois W (11) - - - - - - Mougins W (13) - - - - - -
20:00   Mulhouse W (3) - - - - - - Vandoeuvre Nancy W (6) - - - - - -
20:00   Rocheville Le Cannet W (5) - - - - - - Paris St-Cloud W (12) - - - - - -
20:30   Beziers W (4) - - - - - - Marcq Baroeul W (8) - - - - - -
20:45   Cannes W (1) - - - - - - Nantes W (2) - - - - - -
France: Ligue B
18:00   Illacaise (9) - - - - - - Martigues (5) - - - - - -
18:00   Plessis Robinson VB (8) - - - - - - Frejus (7) - - - - - -
20:00   Cambrai (3) - - - - - - Nancy (1) - - - - - -
20:30   Mende Lozere (6) - - - - - - St. Nazaire (4) - - - - - -
Germany: 1. Bundesliga
19:00   Herrsching (6) - - - - - - Rottenburg (8) - - - - - -
19:30   Duren (7) - - - - - - Giesen/Hildesheim (10) - - - - - -
19:30   VFB Friedrichshafen (2) - - - - - - Luneburg (4) - - - - - -
20:00   Buhl (11) - - - - - - United Volleys Frankfurt (5) - - - - - -
Germany: 1. Bundesliga Women
17:00   SW Erfurt W (10) - - - - - - Schweriner W (1) - - - - - -
18:00   Aachen W (5) - - - - - - Dresdner W (6) - - - - - -
19:00   Suhl W (11) - - - - - - Munster W (8) - - - - - -
Germany: 2. Bundesliga North
18:00   Lindow-Gransee (2) - - - - - - Warnemunde (9) - - - - - -
19:00   Bitterfeld (13) - - - - - - Braunschweig (8) - - - - - -
19:30   Moerser SC (3) - - - - - - TV Baden (5) - - - - - -
19:30   Mondorf (12) - - - - - - Bocholt (7) - - - - - -
20:00   Kieler TV (6) - - - - - - Essen (11) - - - - - -
Germany: 2. Bundesliga North Women
17:00   Stralsunder Wildcats W (1) - - - - - - VCO Berlin W (13) - - - - - -
18:00   SV Dingden W (6) - - - - - - Ostbevern W (12) - - - - - -
19:30   Skurios Volleys Borken W (5) - - - - - - Oythe W (8) - - - - - -
Germany: 2. Bundesliga South
15:30   VFB Friedrichshafen II (11) - - - - - - L.E. Volleys (10) - - - - - -
19:00   Grafing (6) - - - - - - FT 1844 Freiburg (12) - - - - - -
19:00   TGM Mainz-Gonsenheim (9) - - - - - - VI Frankfurt (14) - - - - - -
20:00   DJK Hammelburg (3) - - - - - - Schwaig (4) - - - - - -
20:00   Karlsruhe (2) - - - - - - GSVE Delitzsch (8) - - - - - -
20:00   Mimmenhausen (1) - - - - - - Gotha (5) - - - - - -
Germany: 2. Bundesliga South Women
15:00   Rote Raben Vilsbiburg II W (4) - - - - - - Planegg-Krailling W (11) - - - - - -
19:00   SV Lohhof W (6) - - - - - - Waldgirmes W (12) - - - - - -
19:00   VC Neuwied W (3) - - - - - - Holz W (9) - - - - - -
19:30   Allgau Team Sonthofen W (7) - - - - - - VCO Dresden W (2) - - - - - -
19:30   Allianz MTV Stuttgart II W (10) - - - - - - Grimma W (1) - - - - - -
Greece: A1
16:00   Panathinaikos (2) - - - - - - OFI (7) - - - - - -
18:00   Elpis Ampelokipi (9) - - - - - - Pamvohaikos (8) - - - - - -
18:30   Iraklis (6) - - - - - - Ethnikos Alexandroupolis (10) - - - - - -
Greece: A1 Women
17:00   Markopoulo W (9) - - - - - - Aris W (7) - - - - - -
18:00   Ajax Kilkis W (10) - - - - - - Porfiras W (8) - - - - - -
18:00   Thetis W (6) - - - - - - Thiras W (2) - - - - - -
19:00   Panathinaikos W (3) - - - - - - Ilisiakos W (11) - - - - - -
Hungary: Extraliga - Women
16:00   MTK Budapest W (6) - - - - - - 1.MCM-Diamant Kaposvari W (1) - - - - - -
18:00   UTE Budapest W (5) - - - - - - Fatum Nyiregyhaza W (2) - - - - - -
Hungary: NB 1 - Winners Stage
19:00   Penzugyor (1) - - - - - - Kaposvar (3) - - - - - -
Hungary: NB 1 - Women
18:00   TFSE W (4) - - - - - - SZBBRA W (1) - - - - - -
18:30   Budaorsi DSE W (5) - - - - - - Teva Godollo W (7) - - - - - -
19:00   Diosgyori VTK W (2) - - - - - - DSZC Eotvos DSE W (8) - - - - - -
Israel: Premier League
18:00   Aylabon (6) - - - - - - Kfar Saba (3) - - - - - -
Israel: Premier League Women
17:30   Maccabi Nazareth W (9) - - - - - - Kfar Saba W (1) - - - - - -
Italy: Serie A1 Women
20:30   Casalmaggiore W (5) - - - - - - Conegliano W (1) - - - - - -
Italy: SuperLega
15:00   Vibo Valentia (11) - - - - - - Piacenza (9) - - - - - -
20:30   Monza (10) - - - - - - Latina (12) - - - - - -
Japan: V.Premier League
04:05   JT Thunders (3) - - - - - - Toray Arrows (6) - - - - - -
05:00   Suntory Sunbirds (4) - - - - - - FC Tokyo (8) - - - - - -
07:00   Panasonic Panthers (2) - - - - - - Nagano Tridents (10) - - - - - -
08:00   Wolfdogs Nagoya (7) - - - - - - JTEKT (1) - - - - - -
Japan: V.Premier League Women - Play Offs
04:08   Denso Airybees W - - - - - - Okayama Seagulls W - - - - - -
06:30   JT Marvelous W - - - - - - Ageo Medics W - - - - - -
Latvia: Nacionala Liga - Losers Stage
11:00   Jelgavas (4) - - - - - - RVS (1) - - - - - -
Latvia: Nacionala Liga - Winners Stage
12:00   Jekabpils Lusi - - - - - - Ozolnieki - - - - - -
15:00   Daugavpils (4) - - - - - - RTU (3) - - - - - -
Latvia: Nacionala Liga - Women
17:00   Murjani W (5) - - - - - - RSU/MVS W (2) - - - - - -
Netherlands: Eredivisie
19:30   Advisie/SSS (9) - - - - - - Vocasa HS 1 (8) - - - - - -
19:30   ZVH HS 1 (5) - - - - - - Zaanstad HS 1 (10) - - - - - -
20:00   AB Groningen/Lycurgus (2) - - - - - - Orion (3) - - - - - -
20:00   Draisma Dynamo (1) - - - - - - Taurus (7) - - - - - -
Netherlands: Eredivisie Women
20:00   Eurosped W (2) - - - - - - Sneek W (4) - - - - - -
20:00   Sliedrecht W (1) - - - - - - Zwolle W (5) - - - - - -
Norway: Eliteserien Women
15:30   Tromso W (3) - - - - - - Koll W (2) - - - - - -
Peru: LNSV Women
03:00   Deportivo Alianza W (9) - - - - - - Jaamsa W (4) - - - - - -
20:00   Deportivo Alianza W (9) - - - - - - Rebaza Acosta W (10) - - - - - -
Poland: Orlen Liga Women
17:00   Radom W (11) - - - - - - Budowlani Lodz W (3) - - - - - -
17:00   Rzeszow W (2) - - - - - - Warszawa W (12) - - - - - -
18:30   MKS Kalisz W (7) - - - - - - Pila W (8) - - - - - -
Poland: PlusLiga
14:45   Warta Zawiercie (6) - - - - - - ZAKSA Kedzierzyn-Kozle (2) - - - - - -
17:30   PGE Skra Belchatow (3) - - - - - - Bydgoszcz (14) - - - - - -
18:00 Pst Lotos Trefl Gdansk (5) - - - - - - Slepsk Suwalki (9) - - - - - -
20:30   GKS Katowice (7) - - - - - - Indykpol Olsztyn (8) - - - - - -
Portugal: 1. Divisao Women
17:00   AJM/FC Porto W (1) - - - - - - Belenenses W (12) - - - - - -
17:00   Aves W (7) - - - - - - Sporting CP W (6) - - - - - -
17:00   Vilacondense W (8) - - - - - - Castelo Maia W (9) - - - - - -
18:00   Atletico Famalicao W (4) - - - - - - Leixoes W (5) - - - - - -
18:00   Braga W (11) - - - - - - Clube K W (2) - - - - - -
18:00   Porto Volei 2014 W (3) - - - - - - Boavista Lobos W (10) - - - - - -
Portugal: Campeonato Honda
17:00   Caldas (9) - - - - - - Famalicense (11) - - - - - -
18:00   Benfica (1) - - - - - - Vitoria SC (6) - - - - - -
18:00   Esmoriz (7) - - - - - - Sporting de Espinho (3) - - - - - -
18:00   Leixoes (13) - - - - - - Bastardo (4) - - - - - -
18:00   Sporting CP (2) - - - - - - Clube K (8) - - - - - -
19:00   Mamede (5) - - - - - - Castelo Maia (10) - - - - - -
20:00   Ginastica (14) - - - - - - Viana (12) - - - - - -
Romania: Divizia A1
16:00   CS Arcada Galati (2) - - - - - - Universitatea Timisoara (9) - - - - - -
16:00   Gloria Buzau (6) - - - - - - SCMU Craiova (4) - - - - - -
16:00   Stiinta Explorari Baia Mare (8) - - - - - - CSM Campia Turzii (10) - - - - - -
16:00   Unirea Dej (5) - - - - - - U Cluj (7) - - - - - -
17:00   Municipal Zalau (3) - - - - - - Dinamo Bucarest (1) - - - - - -
Romania: Divizia A1 Women
15:00   Targoviste W (4) - - - - - - CSO Voluntari 2005 W (11) - - - - - -
17:00   Alba Blaj W (1) - - - - - - Medgidia W (7) - - - - - -
17:30   Lugoj W (5) - - - - - - CS Rapid Bucuresti W (10) - - - - - -
18:00   Galati W (6) - - - - - - U Cluj W (9) - - - - - -
Russia: Superleague
15:00   Fakel Novyi Urengoy (2) - - - - - - Kuzbass Kemerovo (5) - - - - - -
15:00   Zenit Kazan (6) - - - - - - Yugra-Samotlor Nizhnevartovsk (13) - - - - - -
16:00   Dinamo Moscow (4) - - - - - - Dynamo Leningrad (8) - - - - - -
16:00   Nizhny Novgorod (12) - - - - - - Zenit St. Petersburg (3) - - - - - -
Serbia: Superliga
18:00   Novi Pazar (8) - - - - - - Partizan (2) - - - - - -
19:00   Mladi Radnik (4) - - - - - - Radnicki (6) - - - - - -
Serbia: Superliga Women
17:00   Partizan W (9) - - - - - - Zeleznicar W (5) - - - - - -
18:00   Ub W (4) - - - - - - Spartak-Subotica W (8) - - - - - -
19:00   Beograd W (10) - - - - - - klek W (7) - - - - - -
Slovakia: Extraliga - Losers Stage
17:00   Presov (3) - - - - - - Myjava (1) - - - - - -
Slovakia: Extraliga - Winner Stage
18:00   Svidnik (3) - - - - - - Komarno (4) - - - - - -
Slovakia: Extraliga Women - Losers Stage
18:00   VK Kupele Brusno W (3) - - - - - - UCM Trnava W (1) - - - - - -
Slovakia: Extraliga Women - Winner Stage
17:00   Slavia Bratislava W (3) - - - - - - Nove Mesto nad Vahom W (4) - - - - - -
Slovenia: 1. DOL
18:00   Triglav (5) - - - - - - Crnuce (7) - - - - - -
19:00   Krka (3) - - - - - - Sostanj Topolsica (8) - - - - - -
20:00   Panvita Pomgrad (4) - - - - - - Anhovo Kanal (2) - - - - - -
Slovenia: 1. DOL Women
17:00   Luka Koper W (7) - - - - - - Ankaran W (6) - - - - - -
19:30   ATK Grosuplje W (5) - - - - - - Nova KBM Branik Maribor W (1) - - - - - -
South Korea: V League
06:00   LIG Greaters (6) - - - - - - Hyundai Capital Skywalkers (3) - - - - - -
South Korea: V League Women
08:00   GS Caltex W (3) - - - - - - Expressway Co W (5) - - - - - -
Spain: Superliga
17:30   Almoradi (11) - - - - - - Unicaja Almeria (1) - - - - - -
17:30   Emeve (7) - - - - - - UBE L Illa Grau (4) - - - - - -
18:00   Melilla (12) - - - - - - Palma (3) - - - - - -
19:00   Manacor (10) - - - - - - Rio Duero San Jose (9) - - - - - -
19:00   Ushuaia Ibiza Voley/Baleares (5) - - - - - - Textil Santanderina (8) - - - - - -
19:00   Vecindario (6) - - - - - - Teruel (2) - - - - - -
Spain: Superliga Women
17:00   Palmas Gran Canaria W (6) - - - - - - Logrono W (1) - - - - - -
18:00   CV Kiele Socuellamos W (7) - - - - - - Menorca W (2) - - - - - -
18:00   Haro Rioja W (5) - - - - - - Dimurol Libbys La Laguna W (3) - - - - - -
19:30   VP Madrid W (10) - - - - - - Sant Cugat W (11) - - - - - -
Sweden: Elitserien
15:00   Sater (10) - - - - - - Falkenberg (3) - - - - - -
16:00   Habo (5) - - - - - - Sollentuna (2) - - - - - -
16:00   Sodertelge (6) - - - - - - Linkopings (7) - - - - - -
17:30   Lunds VK (8) - - - - - - Vingaker (9) - - - - - -
Sweden: Elitserien Women
15:00   Lindesberg W (6) - - - - - - Hylte/Halmstad W (4) - - - - - -
15:00   Svedala W (11) - - - - - - Lunds VK W (9) - - - - - -
15:00   Varnamo W (10) - - - - - - Gislaved W (5) - - - - - -
Switzerland: NLA
17:30   Lausanne UC (3) - - - - - - Amriswil (1) - - - - - -
18:00   Chenois (4) - - - - - - Schonenwerd (2) - - - - - -
18:00   Lutry-Lavaux (9) - - - - - - Nafels (6) - - - - - -
Switzerland: NLA Women
17:00   Aesch Pfeffingen W (1) - - - - - - Geneve W (9) - - - - - -
Turkey: Efeler Ligi
11:00   Fenerbahce Istanbul (1) - - - - - - Arkas Spor (3) - - - - - -
12:00   Arhavi Bld (11) - - - - - - Spor Toto (4) - - - - - -
12:00   Istanbul Buyuksehir Belediyesi (9) - - - - - - Sorgun Bld (10) - - - - - -
13:30   Belediye Plevne (12) - - - - - - Galatasaray (2) - - - - - -
14:00   Inegol Bld (8) - - - - - - Ziraat Bankasi (6) - - - - - -
Turkey: Sultanlar Ligi Women
14:00   Fenerbahce W (3) - - - - - - Besiktas W (11) - - - - - -
Ukraine: Superliga
10:00   Lokomotiv Kharkiv (6) - - - - - - Podillya (3) - - - - - -
10:00   Novator (8) - - - - - - Yur. Akademia (5) - - - - - -
12:30   Zhytychi (4) - - - - - - Burevisnyk (7) - - - - - -
Ukraine: Superliga Women
10:00   Polissia W (4) - - - - - - Volyn Lutsk W (6) - - - - - -
10:00   Regina-MEGU Rovno W (8) - - - - - - Bilozgar Meduniversitet W (9) - - - - - -
11:00   Peduniversitet-SHVSM W (7) - - - - - - Galychanka-Galeksport Ternopil W (2) - - - - - -
12:00   Prometey Kamienskie W (1) - - - - - - Orbita Zaporizhya W (5) - - - - - -