SOCCER LIVESCORES

My Favorite Leagues

  • To add your favorites click on icon next to league names
    or on icon next to matches.

International Soccer

Major Soccer Leagues

advertisement

Soccer Leagues

  • Argentina: All Latest Results & Next Matches

      Argentina: Superliga
  • 8
  • Tue 09 Oct 2018
  • 01:05FT Colon Santa Fe1 - 0Newells Old Boys (1 - 0)
  • 8
  • Mon 08 Oct 2018
  • 23:00FT Tigre1 - 0Estudiantes L.P. (0 - 0)
  • 8
  • Sun 07 Oct 2018
  • 23:05FT Racing Club2 - 2Boca Juniors (1 - 0)
    21:10FT Talleres Cordoba3 - 0Belgrano Cordoba (1 - 0)
    19:05FT Rosario Central0 - 4Union Santa Fe (0 - 2)
    17:15FT Atletico Tucuman0 - 0Lanus (0 - 0)
    15:00FT Banfield2 - 0San Lorenzo (1 - 0)
    00:00FT Patronato1 - 2Independiente (0 - 0)
  • 8
  • Sat 06 Oct 2018
  • 21:45FT San Martin S.J.3 - 1Velez Sarsfield (1 - 1)
    19:30FT Gimnasia L.P.1 - 0Godoy Cruz (0 - 0)
    17:15FT Aldosivi2 - 0San Martin Tucuman (1 - 0)
    01:00Pst River Plate - Defensa Y Justicia -
  • 9
  • Fri 19 Oct 2018
  • 23:00 Defensa Y Justicia - Talleres Cordoba -
    23:00 Velez Sarsfield - Gimnasia L.P. -
  • 9
  • Sat 20 Oct 2018
  • 01:15 Colon Santa Fe - River Plate -
    17:15 Godoy Cruz - Aldosivi -
    19:30 Lanus - Patronato -
    21:45 Boca Juniors - Rosario Central -
  • 9
  • Sun 21 Oct 2018
  • 00:00 Newells Old Boys - Tigre -
    17:15 Estudiantes L.P. - Atletico Tucuman -
    19:30 Argentinos Jrs - Union Santa Fe -
    21:45 Independiente - Huracan -
  • 9
  • Mon 22 Oct 2018
  • 00:00 San Martin Tucuman - Racing Club -
    23:00 Belgrano Cordoba - Banfield -
  • 9
  • Tue 23 Oct 2018
  • 01:00 San Lorenzo - San Martin S.J. -
  • 7
  • Wed 24 Oct 2018
  • 23:30 Estudiantes L.P. - Newells Old Boys -

          Argentina: Primera B Nacional
  • 5
  • Sat 13 Oct 2018
  • 21:00FT Gimnasia Jujuy1 - 0Instituto Cordoba (0 - 0)
    19:30FT Arsenal Sarandi3 - 0Atletico Mitre (2 - 0)
    19:30FT Villa Dalmine1 - 1Deportivo Moron (1 - 1)
  • 6
  • Tue 09 Oct 2018
  • 01:05FT Sarmiento Junin3 - 1Platense (1 - 1)
  • 6
  • Sun 07 Oct 2018
  • 21:00FT Atletico Mitre1 - 0Defensores De Belgrano (1 - 0)
    21:00FT Independ. Rivadavia2 - 1Villa Dalmine (0 - 1)
    20:00FT Guillermo Brown2 - 0Atletico De Rafaela (1 - 0)
  • 7
  • Sat 20 Oct 2018
  • 21:00 Agropecuario - Independ. Rivadavia -
    21:00 Almagro - Ferro Carril Oeste -
    21:00 Arsenal Sarandi - Deportivo Moron -
    21:00 Atletico De Rafaela - Olimpo Bahia Blanca -
    21:00 Central Cordoba de Santiago - Nueva Chicago -
    21:00 Defensores De Belgrano - Chacarita Juniors -
    21:00 Gimnasia Jujuy - Atletico Mitre -
    21:00 Gimnasia M. - Sarmiento Junin -
    21:00 Los Andes - Guillermo Brown -
    21:00 Platense - Brown De Adrogue -
    21:00 Santamarina - Temperley -
    21:00 Villa Dalmine - Quilmes -

          Argentina: Primera B Metropolitana
  • 11
  • Mon 15 Oct 2018
  • 19:30FT Sacachispas1 - 0Talleres Remedios (1 - 0)
    19:30FT San Telmo3 - 1Deportivo Espanol (1 - 0)
  • 11
  • Sun 14 Oct 2018
  • 19:30FT Almirante Brown4 - 2Comunicaciones (3 - 1)
    19:30FT Defensores Unidos1 - 0Colegiales (0 - 0)
    19:30FT UAI Urquiza1 - 0Flandria (0 - 0)
  • 11
  • Sat 13 Oct 2018
  • 21:00Pst All Boys - Atlanta -
    21:00Pst Atletico Fenix - Tristan Suarez -
    21:00Pst Barracas Central - Deportivo Riestra -
  • 10
  • Wed 10 Oct 2018
  • 00:05FT Acassuso2 - 2UAI Urquiza (0 - 2)
  • 10
  • Tue 09 Oct 2018
  • 19:30FT Deportivo Espanol0 - 3Barracas Central (0 - 1)
    19:30FT Justo Jose de Urquiza0 - 0Defensores Unidos (0 - 0)
    19:05FT Atlanta1 - 1San Telmo (1 - 0)
  • 11
  • Tue 16 Oct 2018
  • 01:35 CA Estudiantes - Acassuso -
    17:00 San Miguel - Justo Jose de Urquiza -
  • 12
  • Sat 20 Oct 2018
  • 21:00 Acassuso - Barracas Central -
    21:00 Atlanta - Atletico Fenix -
    21:00 Colegiales - Justo Jose de Urquiza -
    21:00 Comunicaciones - Defensores Unidos -
    21:00 Deportivo Espanol - All Boys -
    21:00 Deportivo Riestra - San Telmo -
    21:00 Flandria - CA Estudiantes -
    21:00 Talleres Remedios - Almirante Brown -
    21:00 Tristan Suarez - Sacachispas -
    21:00 UAI Urquiza - San Miguel -

          Argentina: Primera C Metropolitana
  • 10
  • Sun 14 Oct 2018
  • 19:30FT Berazategui0 - 4Villa San Carlos (0 - 2)
    19:30FT Canuelas2 - 0Sportivo Barracas (0 - 0)
    19:30FT Victoriano Arenas0 - 1Central Cordoba (0 - 1)
    17:00FT Deportivo Armenio2 - 0Argentino de Quilmes (1 - 0)
    16:00FT Midland2 - 0Lujan (1 - 0)
  • 10
  • Sat 13 Oct 2018
  • 21:00Pst Excursionistas - Ituzaingo -
    19:30FT Deportivo Laferrere0 - 0Dock Sud (0 - 0)
    19:30FT Leandro N. Alem2 - 0El Porvenir (1 - 0)
    19:30FT San Martin Burzaco0 - 0General Lamadrid (0 - 0)
  • 9
  • Tue 09 Oct 2018
  • 19:30FT Deportivo Merlo1 - 1Canuelas (0 - 0)
    19:30FT Lujan1 - 0San Martin Burzaco (0 - 0)
  • 9
  • Mon 08 Oct 2018
  • 19:30FT Ituzaingo0 - 0Leandro N. Alem (0 - 0)
    19:30FT Villa San Carlos3 - 1Argentino de Quilmes (2 - 0)
  • 10
  • Tue 16 Oct 2018
  • 19:30 Sportivo Italiano - Deportivo Merlo -  
  • 8
  • Wed 17 Oct 2018
  • 19:30 Argentino de Quilmes - Dock Sud -  
  • 11
  • Fri 19 Oct 2018
  • 19:30 General Lamadrid - Midland -  
    19:30 Ituzaingo - Victoriano Arenas -  
    19:30 Lujan - Canuelas -  
    19:30 Villa San Carlos - Deportivo Armenio -  
    20:00 Central Cordoba - Berazategui -  
  • 11
  • Sat 20 Oct 2018
  • 17:00 Deportivo Merlo - Leandro N. Alem -  
    19:30 Argentino de Quilmes - Deportivo Laferrere -  
  • 11
  • Sun 21 Oct 2018
  • 16:00 El Porvenir - Excursionistas -  
    19:30 Sportivo Barracas - Sportivo Italiano -  
  • 11
  • Mon 22 Oct 2018
  • 19:30 Dock Sud - San Martin Burzaco -  

          Argentina: Torneo Federal A
  • 8
  • Mon 15 Oct 2018
  • 01:00FT Boca Unidos2 - 0Gimnasia Y Tiro (1 - 0)
    00:15FT Sportivo Belgrano0 - 2Huracan Las Heras (0 - 1)
    00:00FT Alvarado1 - 0Sansinena (1 - 0)
  • 8
  • Sun 14 Oct 2018
  • 23:30FT Defensores de Belgrano VR1 - 1CDJU Gualeguaychu (0 - 1)
    22:00FT Cipolletti0 - 0Independiente de Neuquen (0 - 0)
    22:00FT Sportivo Estudiantes0 - 3Desamparados (0 - 1)
    21:00FT San Lorenzo de Alem1 - 2Juventud Unida Universitario (0 - 1)
    20:30FT Estudiantes de Rio Cuarto2 - 1Racing Cordoba (1 - 1)
    20:30FT Villa Mitre0 - 1Sol De Mayo (0 - 1)
    20:00FT Atletico Camioneros0 - 0Atletico Parana (0 - 0)
    20:00FT Defensores de Pronunciamiento3 - 3Union Sunchales (2 - 1)
    20:00FT Deportivo Roca2 - 2Deportivo Madryn (2 - 1)
  • 7
  • Fri 12 Oct 2018
  • 01:00FT Sarmiento Resistencia2 - 0Crucero Del Norte (1 - 0)
  • 7
  • Thu 11 Oct 2018
  • 02:00FT Juventud Antoniana3 - 3Deportivo San Jorge Tucuman (0 - 2)
    01:45FT Desamparados1 - 0Sportivo Belgrano (0 - 0)
    01:30FT Juventud Unida Universitario2 - 2Estudiantes de Rio Cuarto (0 - 0)
    01:30FT Racing Cordoba0 - 1Sportivo Estudiantes (0 - 0)
    01:15FT Deportivo Maipu3 - 1San Lorenzo de Alem (2 - 1)
    01:15FT Gimnasia Concepcion1 - 0Atletico Camioneros (0 - 0)
    01:10FT Altos Hornos Zapla1 - 1Chaco For Ever (0 - 0)
    01:00FT Atletico Parana0 - 0Sportivo Las Parejas (0 - 0)
    01:00FT Douglas Haig2 - 2Defensores de Belgrano VR (2 - 2)
    01:00FT Ferro Carril Oeste General Pico1 - 0Deportivo Roca (1 - 0)
  • 7
  • Wed 10 Oct 2018
  • 21:00FT San Martin Formosa0 - 1Boca Unidos (0 - 1)
    20:00FT Deportivo Madryn1 - 3Alvarado (1 - 1)
    20:00FT Sansinena0 - 0Villa Mitre (0 - 0)
    19:00FT Sol De Mayo1 - 0Cipolletti (0 - 0)
    18:15FT CDJU Gualeguaychu2 - 0Defensores de Pronunciamiento (1 - 0)
  • 8
  • Fri 19 Oct 2018
  • 20:00 Chaco For Ever - San Martin Formosa -
    20:00 Deportivo San Jorge Tucuman - Sarmiento Resistencia -
  • 9
  • Sun 21 Oct 2018
  • 21:00 Atletico Parana - Gimnasia Concepcion -
    21:00 CDJU Gualeguaychu - Sportivo Las Parejas -
    21:00 Deportivo Madryn - Ferro Carril Oeste General Pico -
    21:00 Desamparados - Estudiantes de Rio Cuarto -
    21:00 Douglas Haig - Atletico Camioneros -
    21:00 Huracan Las Heras - Sportivo Estudiantes -
    21:00 Independiente de Neuquen - Villa Mitre -
    21:00 Juventud Unida Universitario - Deportivo Maipu -
    21:00 Racing Cordoba - San Lorenzo de Alem -
    21:00 Sansinena - Deportivo Roca -
    21:00 Sol De Mayo - Alvarado -
    21:00 Union Sunchales - Defensores de Belgrano VR -
  • 9
  • Tue 23 Oct 2018
  • 21:00 Altos Hornos Zapla - Deportivo San Jorge Tucuman -
    21:00 Gimnasia Y Tiro - Chaco For Ever -
    21:00 San Martin Formosa - Crucero Del Norte -
    21:00 Sarmiento Resistencia - Juventud Antoniana -

          Argentina: Torneos de Verano
  • TV
  • Mon 22 Jan 2018
  • 02:10FT Boca Juniors0 - 1River Plate (0 - 1)
  • TV
  • Sun 21 Jan 2018
  • 02:10PEN * San Lorenzo1 - 1
    (3 - 1)
    Gimnasia L.P. (0 - 0)
  • TV
  • Sat 20 Jan 2018
  • 02:10PEN * Independiente2 - 2
    (3 - 1)
    Racing Club (2 - 1)
  • TV
  • Fri 19 Jan 2018
  • 02:10PEN Banfield1 - 1
    (3 - 4)
    Newells Old Boys * (0 - 1)
  • TV
  • Thu 18 Jan 2018
  • 02:10PEN Boca Juniors2 - 2
    (2 - 4)
    Aldosivi * (1 - 0)
    00:00FT Belgrano Cordoba1 - 1Talleres Cordoba (0 - 0)
  • TV
  • Wed 17 Jan 2018
  • 02:10FT Huracan2 - 0San Lorenzo (0 - 0)
  • TV
  • Tue 16 Jan 2018
  • 02:10FT Racing Club0 - 1Temperley (0 - 1)

          Argentina: Copa Argentina
  • QF
  • Sat 13 Oct 2018
  • 19:05PEN Central Cordoba de Santiago4 - 5
    (3 - 4)
    Gimnasia L.P. * (0 - 0)
  • QF
  • Sun 07 Oct 2018
  • 19:30FT River Plate3 - 1Sarmiento Resistencia (2 - 1)
  • QF
  • Wed 24 Oct 2018
  • 21:00 Newells Old Boys - Rosario Central -

          Argentina: Supercopa
  • SC
  • Thu 15 Mar 2018
  • 01:10FT Boca Juniors0 - 2River Plate (0 - 1)  

    Livescore powered by Livescores.cc © 2006 - 2018
    advertisement
    advertisement