SOCCER LIVESCORES

My Favorite Leagues

  • To add your favorites click on icon next to league names
    or on icon next to matches.

International Soccer

Major Soccer Leagues

advertisement

Soccer Leagues

  • Bulgaria: All Latest Results & Next Matches

      Bulgaria: Super Cup
  • SC
  • Wed 09 Aug 2017
  • 18:00PEN Ludogorets1 - 1
    (4 - 5)
    Botev Plovdiv * (0 - 1)

          Bulgaria: A PFG
  • 16
  • Mon 20 Nov 2017
  • 16:30FT Vereya Stara Zagora2 - 0Etar Veliko Tarnovo (1 - 0)  
  • 16
  • Sun 19 Nov 2017
  • 16:30FT Vitosha Bistritsa0 - 0Levski Sofia (0 - 0)  
    11:30FT Dunav Ruse0 - 1Cherno More Varna (0 - 1)  
  • 16
  • Sat 18 Nov 2017
  • 16:30FT Lokomotiv Plovdiv0 - 3Ludogorets (0 - 2)  
    14:00FT Cska-sofia1 - 1Botev Plovdiv (0 - 1)  
    12:00FT Pirin Blagoevgrad0 - 1Beroe (0 - 0)  
  • 16
  • Fri 17 Nov 2017
  • 16:30FT Slavia Sofia4 - 1Septemvri Sofia (1 - 1)  
  • 17
  • Fri 24 Nov 2017
  • 16:30 Cherno More Varna - Pirin Blagoevgrad -  
  • 17
  • Sat 25 Nov 2017
  • 12:00 Septemvri Sofia - Botev Plovdiv -  
    14:15 Beroe - Slavia Sofia -  
    16:30 Levski Sofia - Vereya Stara Zagora -  
  • 17
  • Sun 26 Nov 2017
  • 14:30 Lokomotiv Plovdiv - Cska-sofia -  
    16:45 Etar Veliko Tarnovo - Dunav Ruse -  
  • 17
  • Mon 27 Nov 2017
  • 16:30 Ludogorets - Vitosha Bistritsa -  
  • 18
  • Tue 28 Nov 2017
  • 14:00 Slavia Sofia - Cherno More Varna -  
    16:30 Botev Plovdiv - Beroe -  
  • 18
  • Wed 29 Nov 2017
  • 14:00 Pirin Blagoevgrad - Etar Veliko Tarnovo -  
    16:30 Dunav Ruse - Levski Sofia -  
  • 18
  • Thu 30 Nov 2017
  • 12:00 Vitosha Bistritsa - Lokomotiv Plovdiv -  
    14:00 Vereya Stara Zagora - Ludogorets -  
    16:30 Cska-sofia - Septemvri Sofia -  

          Bulgaria: B PFG
  • 15
  • Sun 19 Nov 2017
  • 14:00FT Montana0 - 1Botev Vratsa (0 - 0)  
    13:30FT Maritsa Plovdiv3 - 3Ludogorets II (2 - 2)  
    13:30FT Pomorie1 - 1Litex (0 - 0)  
  • 15
  • Sat 18 Nov 2017
  • 13:30FT Lokomotiv Sofia1 - 1Botev Galabovo (0 - 0)  
    13:30FT Neftochimic Burgas0 - 2Sozopol (0 - 2)  
    13:30FT Nesebar4 - 2Lokomotiv G. Oryahovitsa (3 - 1)  
    13:30FT Oborishte1 - 1Strumska Slava (1 - 0)  
    13:00FT Chernomorets Balchik1 - 1Tsarsko Selo (1 - 0)
  • 16
  • Sat 25 Nov 2017
  • 13:30 Chernomorets Balchik - Sozopol -  
    13:30 Lokomotiv Sofia - Ludogorets II -  
    13:30 Maritsa Plovdiv - Botev Vratsa -  
    13:30 Montana - Oborishte -  
    13:30 Pomorie - Lokomotiv G. Oryahovitsa -  
    13:30 Strumska Slava - Litex -  
  • 16
  • Sun 26 Nov 2017
  • 12:00 Nesebar - Tsarsko Selo -  
    13:30 Neftochimic Burgas - Botev Galabovo -  
  • 17
  • Fri 01 Dec 2017
  • 14:00 Montana - Strumska Slava -  

          Bulgaria: FA Cup
  • R16
  • Thu 26 Oct 2017
  • 17:00PEN * Ludogorets1 - 1
    (4 - 3)
    Beroe (1 - 1)  
    16:00FT * Etar Veliko Tarnovo2 - 1Septemvri Sofia (2 - 0)  
  • R16
  • Wed 25 Oct 2017
  • 16:00FT Montana0 - 1Levski Sofia * (0 - 0)  
    15:30AET * Slavia Sofia2 - 1Lokomotiv Plovdiv (1 - 0)  
  • R16
  • Tue 24 Oct 2017
  • 16:00FT * Cska-sofia3 - 1Botev Vratsa (0 - 1)  
    16:00FT * Dunav Ruse2 - 0Strumska Slava (1 - 0)  
    15:00FT * Litex1 - 0Lokomotiv Sofia (0 - 0)  
    13:00AET Tsarsko Selo3 - 4Botev Plovdiv * (1 - 1)  
  • QF
  • Tue 12 Dec 2017
  • 16:30 Botev Plovdiv - Litex -  
  • QF
  • Wed 13 Dec 2017
  • 16:30 Etar Veliko Tarnovo - Slavia Sofia -  
  • QF
  • Thu 14 Dec 2017
  • 16:30 Cska-sofia - Ludogorets -  
  • QF
  • Fri 15 Dec 2017
  • 16:30 Dunav Ruse - Levski Sofia -  

          Bulgaria: V Amateur Football Group
  • 15
  • Sun 19 Nov 2017
  • 13:30FT Akademik Svishtov3 - 1Botev Lukovit (0 - 0)
  • 16
  • Sun 19 Nov 2017
  • 13:30FT Levski Karlovo1 - 0Rozova Dolina (0 - 0)
  • 15
  • Sun 19 Nov 2017
  • 13:30FT Partizan Cherven Bryag1 - 1Bdin Vidin (1 - 1)
    13:30FT Pavlikeni1 - 2Sevlievo (0 - 0)
    13:30FT Spartak Pleven2 - 2Yantra Gabrovo (2 - 0)
    13:30FT Tryavna1 - 1Parva Atomna (1 - 0)
  • 16
  • Sun 19 Nov 2017
  • 13:30FT Tundja 2006 Yagoda1 - 1Gigant Saedinenie (0 - 0)
  • 15
  • Sun 19 Nov 2017
  • 13:30FT Yantra 19191 - 4Vihar Slavyanovo (0 - 0)
    13:30FT Yantra Polski Trambesh0 - 1Miziya 2005 (0 - 0)
  • 16
  • Sun 19 Nov 2017
  • 13:00FT Cska 19486 - 0Elin Pelin (3 - 0)
  • 15
  • Sun 19 Nov 2017
  • 13:00FT Kubrat0 - 1Lokomotiv Ruse (0 - 0)
  • 16
  • Sat 18 Nov 2017
  • 13:30FT Asenovets 20053 - 1Eurocollege (1 - 1)
    13:30FT Borislav Parvomay1 - 2Arda Kardzhali (1 - 1)
  • 15
  • Sat 18 Nov 2017
  • 13:30FT Levski 20071 - 3Kariana Erden (1 - 2)
  • 16
  • Sat 18 Nov 2017
  • 13:30FT Minyor Radnevo2 - 1Atletik Kuklen (0 - 0)
    13:30FT Svilengrad 19212 - 1Dimitrovgrad (0 - 0)
    13:30FT Vereya Stara Zagora II4 - 3Rakovski 2011 (0 - 0)
    13:30FT Yambol 19151 - 2Karnobat (0 - 2)
    13:00FT Bansko6 - 2Balkan Botevgrad (0 - 0)
    13:00FT Botev Ihtiman1 - 2Belasitsa Petrich (0 - 0)
  • 15
  • Sat 18 Nov 2017
  • 13:00FT Hitrino0 - 0Suvorovo (0 - 0)
  • 16
  • Sat 18 Nov 2017
  • 13:00FT Marek3 - 0Minyor Pernik (0 - 0)
    13:00FT Pirin Gotse Delchev0 - 2Pirin Razlog (0 - 0)
    13:00FT Rilski Sportist5 - 1Germanea (0 - 0)
    13:00FT Septemvri Simitli1 - 1Chavdar Etropole (0 - 0)
  • 15
  • Sat 18 Nov 2017
  • 13:00FT Septemvri Tervel0 - 4Dobrudzha (0 - 1)
  • 16
  • Sat 18 Nov 2017
  • 13:00FT Slivnishki Geroy1 - 3Hebar Pazardzhik (0 - 0)
  • 15
  • Sat 18 Nov 2017
  • 13:00FT Svetkavitsa4 - 0Benkovski Byala (2 - 0)
  • 16
  • Sat 18 Nov 2017
  • 13:00FT Svoboda Peshtera3 - 1Vihren (0 - 0)
  • 15
  • Sat 18 Nov 2017
  • 12:00FT Botev Novi Pazar2 - 1Spartak Varna (0 - 0)
  • 16
  • Sat 18 Nov 2017
  • 12:00FT Zagorets Nova Zagora5 - 1Sokol Markovo (2 - 0)
  • 11
  • Wed 15 Nov 2017
  • 13:00FT Kaliakra2 - 0Septemvri Tervel (0 - 0)
  • 17
  • Sat 25 Nov 2017
  • 13:00 Balkan Botevgrad - Botev Ihtiman -  
    13:00 Belasitsa Petrich - Svoboda Peshtera -  
    13:00 Chavdar Etropole - Marek -  
  • 16
  • Sat 25 Nov 2017
  • 13:00 Dobrudzha - Botev Novi Pazar -  
  • 17
  • Sat 25 Nov 2017
  • 13:00 Elin Pelin - Rilski Sportist -  
    13:00 Germanea - Pirin Gotse Delchev -  
    13:00 Hebar Pazardzhik - Bansko -  
  • 16
  • Sat 25 Nov 2017
  • 13:00 Lokomotiv Ruse - Septemvri Tervel -  
  • 17
  • Sat 25 Nov 2017
  • 13:00 Minyor Pernik - Slivnishki Geroy -  
    13:00 Pirin Razlog - Septemvri Simitli -  
    13:00 Vihren - Cska 1948 -  
    13:30 Arda Kardzhali - Asenovets 2005 -  
    13:30 Atletik Kuklen - Zagorets Nova Zagora -  
    13:30 Dimitrovgrad - Tundja 2006 Yagoda -  
    13:30 Eurocollege - Svilengrad 1921 -  
    13:30 Gigant Saedinenie - Levski Karlovo -  
    13:30 Karnobat - Borislav Parvomay -  
    13:30 Rakovski 2011 - Yambol 1915 -  
    13:30 Rozova Dolina - Minyor Radnevo -  
    13:30 Sokol Markovo - Vereya Stara Zagora II -  
  • 16
  • Sun 26 Nov 2017
  • 13:00 Benkovski Byala - Hitrino -  
    13:00 Spartak Varna - Svetkavitsa -  
    13:00 Suvorovo - Kaliakra -  

    Livescore powered by Livescores.cc © 2006 - 2017
    advertisement
    advertisement