SOCCER LIVESCORES

My Favorite Leagues

  • To add your favorites click on icon next to league names
    or on icon next to matches.

International Soccer

Major Soccer Leagues

advertisement

Soccer Leagues

  • Denmark: All Latest Results & Next Matches

      Denmark: Superligaen
  • 12
  • Sun 07 Oct 2018
  • 19:00FT FC Midtjylland3 - 0Vendsyssel FF (2 - 0)
    17:00FT Aalborg1 - 3Brondby (0 - 1)
    15:00FT FC Copenhagen4 - 0Randers FC (1 - 0)
    13:00FT AC Horsens1 - 2Esbjerg (0 - 1)
    11:00FT Hobro3 - 2FC Nordsjaelland (2 - 1)
  • 12
  • Sat 06 Oct 2018
  • 15:00FT Odense2 - 2Aarhus (1 - 2)
  • 12
  • Fri 05 Oct 2018
  • 18:00FT Sonderjyske3 - 0Vejle (0 - 0)
  • 11
  • Mon 01 Oct 2018
  • 18:00FT FC Nordsjaelland4 - 1Sonderjyske (2 - 1)
  • 13
  • Fri 19 Oct 2018
  • 18:00 Esbjerg - Hobro -
  • 13
  • Sat 20 Oct 2018
  • 15:00 FC Nordsjaelland - FC Midtjylland -
  • 13
  • Sun 21 Oct 2018
  • 11:00 Vendsyssel FF - AC Horsens -
    13:00 Randers FC - Sonderjyske -
    15:00 Vejle - FC Copenhagen -
    17:00 Aarhus - Aalborg -
  • 13
  • Mon 22 Oct 2018
  • 18:00 Brondby - Odense -

          Denmark: Viasat Divisionen
  • 13
  • Sun 14 Oct 2018
  • 12:45FT FC Helsingor1 - 2Nykobing FC (1 - 0)
    12:45FT HB Koge1 - 2Silkeborg (1 - 2)
    12:45FT Hvidovre5 - 1Thisted FC (3 - 1)
  • 13
  • Tue 16 Oct 2018
  • 17:30 Roskilde - Naestved -
  • 14
  • Thu 18 Oct 2018
  • 18:00 Hvidovre - HB Koge -
  • 14
  • Sun 21 Oct 2018
  • 12:45 Fremad Amager - FC Helsingor -
    12:45 Naestved - Lyngby -
    12:45 Nykobing FC - FC Fredericia -
    12:45 Thisted FC - Roskilde -
    12:45 Viborg - Silkeborg -

          Denmark: 2. Division
  • 12
  • Sun 14 Oct 2018
  • 12:00FT Avarta1 - 0Slagelse (1 - 0)
  • 12
  • Sat 13 Oct 2018
  • 14:00FT FC Sydvest 050 - 1kolding FC (0 - 1)
    14:00FT Vanlose0 - 3B93 (0 - 0)
    13:00FT Brabrand2 - 0Kjellerup (1 - 0)
    13:00FT Dalum0 - 1Aarhus Fremad (0 - 0)
    13:00FT frem2 - 0AB Copenhagen (0 - 0)
    13:00FT Jammerbugt FC2 - 1Ringkobing IF (2 - 0)
    13:00FT Middelfart2 - 1Marienlyst (1 - 0)
    13:00FT Odder IGF1 - 3Vejgaard B (1 - 2)
    12:00FT Skovshoved If1 - 0HIK (0 - 0)
  • 12
  • Fri 12 Oct 2018
  • 18:00FT Skive3 - 0Tarup-Paarup (3 - 0)
  • 13
  • Fri 19 Oct 2018
  • 18:00 kolding FC - Ringkobing IF -
  • 13
  • Sat 20 Oct 2018
  • 12:00 HIK - Bronshoj BK -
    12:00 Vejgaard B - Jammerbugt FC -
    12:30 Kjellerup - Odder IGF -
    13:00 Aarhus Fremad - Brabrand -
    13:00 Hillerod Fodbold - AB Copenhagen -
    13:00 Marienlyst - Vanlose -
    13:00 Middelfart - Avarta -
    14:00 B93 - Skovshoved If -
    14:00 FC Sydvest 05 - Skive -
  • 13
  • Sun 21 Oct 2018
  • 12:00 Tarup-Paarup - Dalum -
    14:00 Slagelse - frem -

          Denmark: Landspokal
  • 3
  • Wed 10 Oct 2018
  • 17:00FT Nykobing FC1 - 2Vejle * (0 - 2)  
  • 4
  • Wed 31 Oct 2018
  • 18:15 Naestved - Aarhus -
    19:00 Aalborg - AC Horsens -
  • 4
  • Thu 01 Nov 2018
  • 18:15 Marienlyst - Brondby -
    20:45 FC Midtjylland - FC Copenhagen -
  • 4
  • Tue 06 Nov 2018
  • 17:30 Hobro - Odense -

          Denmark: Super Cup
  • 1
  • Tue 20 Jul 2004
  • 17:30FT FC Copenhagen2 - 1Aalborg (1 - 0)

          Denmark: Reserve League
  • 6
  • Mon 15 Oct 2018
  • 13:00FT Vejle Boldklub Reserves2 - 1FC Helsingoer Reserves -
  • 7
  • Mon 15 Oct 2018
  • 12:00FT AC Horsens Reserves4 - 0Silkeborg Reserves -
  • 3
  • Wed 10 Oct 2018
  • 12:00FT FC Nordsjaelland Reserves0 - 2OB Reserves -
  • 9
  • Mon 15 Oct 2018
  • 13:00 Viborg Reserves - Randers FC Reserves -  
  • 8
  • Tue 16 Oct 2018
  • 12:00 FC Nordsjaelland Reserves - FC Koebenhavn Reserves -  
  • 1
  • Mon 22 Oct 2018
  • 12:00 AC Horsens Reserves - Randers FC Reserves -  
    13:00 AaB Reserves - Vendsyssel FF Reserves -  
    13:00 Viborg Reserves - AGF Reserves -  

          Denmark: Danmarksserien
  • 11
  • Sun 14 Oct 2018
  • 14:00FT FC Odsherred4 - 2BK Fremad Valby -
    12:00FT Vatanspor1 - 3If Lyseng -
  • 11
  • Sat 13 Oct 2018
  • 14:30FT Silkeborg KFUM3 - 1Otterup -
    14:00FT FC djursland4 - 1Lystrup IF -
    14:00FT varde IF2 - 0B 1909 -
    13:00FT Greve0 - 1Holbaek -
    13:00FT Naesby3 - 1Oure FA -
    13:00FT Norresundby2 - 1Aarhus II -
    13:00FT Viborg II1 - 3Hedensted -
    12:30FT Kfum Bk Roskilde1 - 0BK Union -
    12:00FT AaB II3 - 2Vsk Arhus -
    12:00FT Allerod3 - 2Ishoej IF -
    12:00FT Avedore1 - 3If Skjold Birkerod -
    12:00FT B 19081 - 4FA 2000 -
    12:00FT B 19131 - 2Kolding FC B -
    12:00FT Karlslunde If2 - 3Ab Tarnby -
    12:00FT Kastrup2 - 1Ledoje-Smorum -
    12:00FT Taastrup Fc1 - 1Ballerup-Skovlunde -
    12:00FT Viby3 - 1Holstebro -
  • 11
  • Fri 12 Oct 2018
  • 17:30FT Herlev1 - 1GVI -
  • 12
  • Sat 20 Oct 2018
  • 11:00 Ballerup-Skovlunde - Avedore -  
    12:00 Allerod - B 1908 -  
    12:00 B 1913 - varde IF -  
    12:00 BK Union - Kastrup -  
    12:00 GVI - Holbaek -  
    12:00 If Skjold Birkerod - Karlslunde If -  
    12:00 Ledoje-Smorum - FC Odsherred -  
    12:00 Lystrup IF - Vatanspor -  
    12:00 Otterup - Viborg II -  
    12:00 Taastrup Fc - Greve -  
    12:00 Vsk Arhus - Holstebro -  
    12:15 If Lyseng - AaB II -  
    12:30 BK Fremad Valby - FA 2000 -  
    12:30 Hedensted - Naesby -  
    13:00 Ishoej IF - Kfum Bk Roskilde -  
    13:00 Norresundby - Viby -  
    14:00 Ab Tarnby - Herlev -  
  • 21
  • Sat 20 Oct 2018
  • 14:00 FC djursland - Aarhus II -  
  • 12
  • Sat 20 Oct 2018
  • 14:00 Oure FA - B 1909 -  
    14:30 Kolding FC B - Silkeborg KFUM -  
  • 13
  • Fri 26 Oct 2018
  • 17:30 Herlev - If Skjold Birkerod -  

          Denmark: U19 League
  • 5
  • Fri 05 Oct 2018
  • 17:00FT FC Koebenhavn U192 - 2FC Nordsjaelland U19 -
  • 5
  • Wed 03 Oct 2018
  • 14:00FT SoenderjyskE U190 - 4AaB U19 -
  • 7
  • Sun 30 Sep 2018
  • 12:00FT FC Koebenhavn U191 - 1Silkeborg U19 -
  • 7
  • Sat 29 Sep 2018
  • 12:00FT Broendby U194 - 3Vejle U19 -
    12:00FT FC Nordsjaelland U196 - 1Lyngby U19 -
    11:30FT SoenderjyskE U191 - 2Esbjerg U19 -
    10:00FT FC Midtjylland U194 - 2AaB U19 -
  • 8
  • Fri 19 Oct 2018
  • 13:00 AGF U19 - FC Koebenhavn U19 -  
  • 8
  • Sat 20 Oct 2018
  • 11:00 Esbjerg U19 - Broendby U19 -  
    11:00 Vejle U19 - FC Midtjylland U19 -  
    12:00 Lyngby U19 - SoenderjyskE U19 -  
    12:00 Silkeborg U19 - OB U19 -  

          Denmark: U17 League
  • 8
  • Sat 06 Oct 2018
  • 14:15FT Lyngby U173 - 0SoenderjyskE U17 -
    14:00FT AGF U174 - 3FC Koebenhavn U17 -
    13:15FT Vejle U174 - 0FC Midtjylland U17 -
    12:00FT Esbjerg U173 - 5Broendby U17 -
    12:00FT Silkeborg U173 - 1OB U17 -
  • 5
  • Wed 03 Oct 2018
  • 14:00FT SoenderjyskE U171 - 4AaB U17 -
  • 7
  • Tue 02 Oct 2018
  • 17:30FT FC Nordsjaelland U175 - 2Lyngby U17 -
  • 7
  • Sun 30 Sep 2018
  • 12:00FT FC Koebenhavn U170 - 3Silkeborg U17 -
  • 8
  • Sat 27 Oct 2018
  • 13:00 Randers Freja U17 - FC Nordsjaelland U17 -  

          Denmark: 3F Ligaen Women
  • 8
  • Sat 13 Oct 2018
  • 12:00FT Odense W1 - 10Brondby W (1 - 6)
    12:00FT VSK Aarhus W3 - 2Koldingq W (1 - 1)
    11:00FT Thisted W0 - 7Fortuna Hjorring W (0 - 3)
  • 8
  • Fri 12 Oct 2018
  • 17:30FT B93 W1 - 2BSF W (0 - 1)
  • 9
  • Sat 20 Oct 2018
  • 12:00 Brondby W - B93 W -
    12:00 Koldingq W - BSF W -
    13:00 Fortuna Hjorring W - Odense W -
    14:30 Thisted W - VSK Aarhus W -

          Denmark: 1. Division Women
  • 10
  • Sat 13 Oct 2018
  • 14:00FT Vejle Boldklub W1 - 3Aarhus 1900 W -
    12:00FT Herlufsholm W0 - 0Osterbro IF W -
    12:00FT Sundby Bk W3 - 0Naesby W -
    12:00FT Vildbjerg W1 - 1Aalborg BK W -
    11:00FT ASA Aarhus W0 - 2Fortuna Hjoerring II W -
    11:00FT Damsoe W3 - 6Farum BK W -
    10:00FT IF Lyseng W4 - 1Varde W -
  • 9
  • Tue 23 Oct 2018
  • 18:30 Fortuna Hjoerring II W - Vildbjerg W -  
  • 11
  • Sat 27 Oct 2018
  • 10:00 IF Lyseng W - Fortuna Hjoerring II W -  
    11:00 ASA Aarhus W - Varde W -  
    11:00 Ballerup-Skovlunde II W - Farum BK W -  
    11:00 Naesby W - Herlufsholm W -  
    12:00 Osterbro IF W - Sundby Bk W -  
  • 11
  • Sun 28 Oct 2018
  • 13:00 Aalborg BK W - Vejle Boldklub W -  
  • 4
  • Sun 28 Oct 2018
  • 14:00 Vildbjerg W - Aarhus 1900 W -  

          Denmark: Women's Cup
  • 2
  • Wed 19 Sep 2018
  • 18:30FT BMI W1 - 3Vildbjerg W * -  
    18:30AET * Fix W2 - 1Damsoe W (0 - 0)  
    18:00FT B 73 Slagelse W0 - 1Allerod FK W * -  
    18:00PEN * Farum BK W5 - 4
    (4 - 3)
    Osterbro IF W -  
    18:00FT Oure FA W0 - 2Naesby W * -  
    18:00FT Raklev W1 - 2Sundby Bk W * -  
    17:30FT Aalborg Freja W0 - 8Fortuna Hjorring W * -  
    17:30FT Herlufsholm W0 - 7Brondby W * -  
    17:30FT * Kjellerup IF W2 - 0ASA Aarhus W -  
    15:45FT Aalborg BK W1 - 4Thisted W * -  
    15:45FT BSF W0 - 2B93 W * -  
    15:45FT * Sonderjyske W2 - 1Vejle Boldklub W -  
    15:45FT Varde W0 - 5Koldingq W * -  
  • 2
  • Mon 17 Sep 2018
  • 17:30FT Middelfart G og BK W3 - 12Odense W * -  
  • 3
  • Tue 23 Oct 2018
  • 19:00 Allerod FK W - Sundby Bk W -  
  • 3
  • Wed 24 Oct 2018
  • 16:30 Kjellerup IF W - Fortuna Hjorring W -  
    18:00 Fix W - Brondby W -  
    18:00 IF Lyseng W - Thisted W -  
    18:00 Naesby W - B93 W -  
    18:00 Sonderjyske W - Koldingq W -  
    18:30 Farum BK W - Odense W -  

    Livescore powered by Livescores.cc © 2006 - 2018
    advertisement
    advertisement