SOCCER LIVESCORES

My Favorite Leagues

  • To add your favorites click on icon next to league names
    or on icon next to matches.

International Soccer

Major Soccer Leagues

advertisement

Soccer Leagues

  • Norway: All Latest Results & Next Matches

      Norway: Eliteserien
  • final
  • Sun 09 Dec 2018
  • 18:00FT Aalesund1 - 1Stabaek (1 - 0)
  • final
  • Wed 05 Dec 2018
  • 18:00FT Stabaek1 - 0Aalesund (1 - 0)
  • 1
  • Sat 30 Mar 2019
  • 15:30 ODD Ballklubb - Brann -
    18:00 Valerenga - Mjondalen -
  • 1
  • Sun 31 Mar 2019
  • 17:00 Ranheim - Tromso -
    17:00 Sarpsborg 08 FF - Molde -
    17:00 Stromsgodset - Haugesund -
    17:00 Viking - Kristiansund BK -
    19:00 Bodo/Glimt - Rosenborg -
  • 1
  • Mon 01 Apr 2019
  • 18:00 Stabaek - Lillestrom -

          Norway: OBOS-ligaen
  • final
  • Sun 25 Nov 2018
  • 13:00FT Asane1 - 3KFUM Oslo (1 - 0)
  • 1
  • Sat 30 Mar 2019
  • 15:30 Start - Aalesund -
  • 1
  • Sun 31 Mar 2019
  • 14:00 Nest-Sotra - Raufoss -
    14:00 Skeid - Ham-Kam -
    14:00 Strommen - Ull/Kisa -
    14:00 Tromsdalen Uil - jerv -
    17:00 Kongsvinger - Notodden -
    17:00 Sandefjord - KFUM Oslo -
    17:00 Sogndal - Sandnes ULF -

          Norway: 2. Divisjon - Group 1
  • 26
  • Sat 27 Oct 2018
  • 12:00FT Baerum3 - 2Raufoss -
    12:00FT Fram Larvik5 - 1Elverum -
    12:00FT Fredrikstad4 - 1Alta -
    12:00FT Honefoss2 - 1Stabaek 2 -
    12:00FT Mjolner1 - 2Grorud -
    12:00FT Moss1 - 1Asker -
    12:00FT Odd Ballklubb 21 - 1Nybergsund IL Trysil -
  • 1
  • Sat 13 Apr 2019
  • 10:30 Byasen - Brattvag -  
    14:00 Levanger - Moss -  
    14:00 Sola - Halden -  
    15:00 Egersund - Bryne -  
    15:00 Nardo - Vidar -  
    16:45 Arendal - Stjordals Blink -  
  • 1
  • Sun 14 Apr 2019
  • 15:00 Fredrikstad - hodd -  

          Norway: 2. Divisjon - Group 2
  • 26
  • Sat 27 Oct 2018
  • 12:00FT Bryne5 - 4Valerenga 2 -
    12:00FT Flekkeroy2 - 5Skeid -
    12:00FT KFUM Oslo3 - 1Egersund -
    12:00FT Kjelsas2 - 1Arendal -
    12:00FT Nardo2 - 2hodd -
    12:00FT Stjordals Blink3 - 1Brattvag -
    12:00FT Vard Haugesund2 - 3Vidar -
  • 1
  • Sat 13 Apr 2019
  • 13:00 Alta - Mjolner -  
    13:00 Oppsal - Floro -  
    15:00 Fram Larvik - Elverum -  
    15:00 Sotra - Grorud -  
  • 1
  • Sun 14 Apr 2019
  • 15:00 Asane - Senja -  
    15:00 Asker - Kjelsas -  
  • 1
  • Mon 15 Apr 2019
  • 17:00 Baerum - Odd Ballklubb 2 -  

          Norway: 2. Divisjon - Group 3
  • 26
  • Sat 22 Oct 2016
  • 12:00FT fana1 - 0Frigg (0 - 0)
    12:00FT Lorenskog2 - 2Floro (1 - 0)
    12:00FT Lysekloster0 - 2Forde (0 - 0)
    12:00FT Nest-Sotra3 - 3Fyllingsdalen (1 - 1)
    12:00FT Sola0 - 1Vard Haugesund (0 - 0)
    12:00FT Valerenga 22 - 0Egersund (0 - 0)
    12:00FT Vidar6 - 0Stord (2 - 0)

          Norway: 2. Divisjon - Group 4
  • 26
  • Sat 22 Oct 2016
  • 12:00FT Baerum4 - 3Flekkeroy (1 - 2)
    12:00FT Fram Larvik2 - 4Arendal (0 - 1)
    12:00FT Halden0 - 4Asker (0 - 2)
    12:00FT Moss2 - 1Notodden (0 - 0)
    12:00FT Odd Ballklubb 23 - 4Vindbjart (1 - 2)
    12:00FT Orn-Horten1 - 3Pors Grenland (0 - 1)
    12:00FT Stromsgodset 20 - 0FK Tonsberg (0 - 0)

          Norway: 3. Division - Group 1
  • 26
  • Sat 27 Oct 2018
  • 11:00FT Follo3 - 1Drobak-Frogn -
    11:00FT Herd1 - 4Spjelkavik -
    11:00FT Hoedd 21 - 4Kristiansund BK 2 -
    11:00FT Lokomotiv Oslo6 - 1Ullern -
    11:00FT Molde 23 - 5Traeff -
    11:00FT Ready0 - 7Oppsal -
    11:00FT Rilindja4 - 3KFUM Oslo 2 -
  • 1
  • Sat 13 Apr 2019
  • 13:00 Nordstrand - Spjelkavik -  
    14:00 Herd - Krakeroy -  
    15:00 Sunndal - Eidsvold TF -  
  • 1
  • Sun 14 Apr 2019
  • 11:00 Arvoll - Molde 2 -  
    13:00 Rommen - Traeff -  
  • 1
  • Mon 15 Apr 2019
  • 15:00 Aalesund 2 - Stabaek 2 -  
    19:00 Sarpsborg 08 2 - Lorenskog -  

          Norway: 3. Division - Group 2
  • 26
  • Sat 27 Oct 2018
  • 11:00FT Bjornevatn0 - 0Eidsvold TF -
    11:00FT Gjellerasen2 - 2Skedsmo -
    11:00FT Lillestrom 20 - 1Krakeroy -
    11:00FT Lorenskog8 - 0Selbak -
    11:00FT Ostsiden1 - 4Valdres FK -
    11:00FT Skjetten2 - 8Stromsgodset 2 -
    11:00FT Vestfossen1 - 2Halden -
  • 1
  • Sat 13 Apr 2019
  • 12:00 Grei - Halsen -  
    12:00 Ullern - Lokomotiv Oslo -  
    13:00 FK Tonsberg - Lyn Oslo -  
    13:00 Frigg - Orn-Horten -  
    15:00 Drobak-Frogn - Ready -  
    18:00 Mjoendalen 2 - Norild -  
  • 1
  • Mon 15 Apr 2019
  • 18:00 Valerenga 2 - Follo -  

          Norway: 3. Division - Group 3
  • 26
  • Sat 27 Oct 2018
  • 11:00FT Donn1 - 1Start 2 -
    11:00FT Egersund 20 - 5Sola -
    11:00FT FK Tonsberg2 - 0Assiden -
    11:00FT Orn-Horten2 - 0Madla -
    11:00FT Pors Grenland5 - 2Vindbjart -
    11:00FT Sandefjord 22 - 1Staal Jorpeland -
    11:00FT Uraedd1 - 1Halsen -
  • 1
  • Thu 11 Apr 2019
  • 17:30 Donn - Vindbjart -  
    18:00 Vardeneset - Viking 2 -  
  • 1
  • Sat 13 Apr 2019
  • 12:00 Pors Grenland - Brodd -  
    13:00 Flint - Mandalskameratene -  
    15:00 Flekkeroy - Staal Jorpeland -  
  • 1
  • Sun 14 Apr 2019
  • 16:00 Madla - IF Storm -  
  • 1
  • Mon 15 Apr 2019
  • 17:00 Bryne 2 - Start 2 -  
  • 2
  • Wed 17 Apr 2019
  • 17:00 Staal Jorpeland - Madla -  

          Norway: 3. Division - Group 4
  • 26
  • Sat 27 Oct 2018
  • 11:00FT Brann 25 - 0Varegg -
    11:00FT Brodd6 - 1Stord -
    11:00FT fana5 - 0Sogndal 2 -
    11:00FT Lysekloster1 - 2Forde -
    11:00FT Sotra1 - 1Fyllingen -
    11:00FT Tertnes3 - 2Oystese -
    11:00FT Vardeneset0 - 2Viking 2 -
  • 1
  • Sat 13 Apr 2019
  • 14:00 fana - Fjora -  
    14:00 OS - Stord -  
    15:00 Djerv 1919 - Fyllingen -  
    15:00 Sogndal 2 - Vestfossen -  
    15:00 Valdres FK - Bergen Nord -  
  • 1
  • Sun 14 Apr 2019
  • 13:00 Brann 2 - Lysekloster -  
    14:00 Stromsgodset 2 - Vard Haugesund -  
  • 2
  • Thu 18 Apr 2019
  • 13:00 Vard Haugesund - fana -  

          Norway: 3. Division - Group 5
  • 26
  • Sat 27 Oct 2018
  • 11:00FT Gjovik-Lyn2 - 5Brumunddal -
    11:00FT Kolstad2 - 1Levanger 2 -
    11:00FT Melhus1 - 2Byasen -
    11:00FT Orkla3 - 1Verdal -
    11:00FT Ottestad1 - 0Tynset -
    11:00FT Rosenborg 23 - 2Loten -
    11:00FT Tillerbyen5 - 2Steinkjer -
  • 1
  • Sat 13 Apr 2019
  • 13:00 Verdal - Gjovik-Lyn -  
    15:00 Kongsvinger 2 - Melhus -  
    15:00 Raufoss 2 - Kolstad -  
    15:00 Strindheim - Brumunddal -  
    16:00 Tillerbyen - Nybergsund IL Trysil -  
  • 1
  • Mon 15 Apr 2019
  • 17:00 Steinkjer - Ranheim 2 -  
    18:00 Rosenborg 2 - Orkla -  
  • 2
  • Wed 17 Apr 2019
  • 15:00 Nybergsund IL Trysil - Verdal -  

          Norway: 3. Division - Group 6
  • 26
  • Sat 27 Oct 2018
  • 11:00FT Finnsnes1 - 1Skarp -
    11:00FT Grei1 - 5Floya -
    11:00FT Junkeren4 - 4Stalkameratene -
    11:00FT Korsvoll2 - 4Skjervoy -
    11:00FT Lyn Oslo4 - 2Harstad -
    11:00FT Senja1 - 0Frigg -
    11:00FT Sortland1 - 1Melbo -
  • 1
  • Fri 12 Apr 2019
  • 16:30 Honefoss - Bodo/Glimt 2 -  
  • 1
  • Sat 13 Apr 2019
  • 12:30 Floya - Ull/Kisa 2 -  
    14:00 Finnsnes - Harstad -  
    15:00 Melbo - Gjellerasen -  
    17:15 Lillestrom 2 - Leknes -  
  • 1
  • Sun 14 Apr 2019
  • 14:00 Skjetten - Skjervoy -  
  • 1
  • Mon 15 Apr 2019
  • 13:00 Junkeren - Tromso 2 -  

          Norway: NM Cupen
  • 1
  • Sun 24 Mar 2019
  • 20:00FT Morild0 - 5Melbo -
    16:00PEN Gran Il6 - 7
    (4 - 5)
    Jevnaker * -
    16:00FT Ottestad1 - 0Sander -
    15:30FT Sortland0 - 1Grand Bodoe -
    15:00FT Broennoeysund3 - 5Roervik -
    15:00FT Drobak-Frogn2 - 1As Il -
    15:00AET Fauske/Sprint1 - 2Innstranden * -
    15:00FT Heimdal2 - 4Sverresborg -
    15:00FT Oerland FC1 - 6Trygg/Lade -
    15:00FT Orkla4 - 0Meldal FC -
    15:00Awd OS3 - 0Odda -
    15:00FT Oystese2 - 3Bergen Nord -
    15:00FT Raade4 - 1Rakkestad -
    15:00FT Rana FK3 - 0Mosjoen -
    15:00FT Sandnessjoeen1 - 2Aaga FC -
    15:00FT Steinkjer2 - 0FK Kvik -
    15:00FT Stord9 - 1Tertnes -
    15:00FT Stryn4 - 1Eid IL -
    15:00FT Sunndal3 - 2Surnadal -
    15:00AET Vestsiden-Askoey5 - 6Arna-Bjornar * -
    15:00FT Vigor0 - 2Pors Grenland -
    15:00PEN * Vuku9 - 8
    (6 - 5)
    Namsos -
    14:45AET * Ostsiden6 - 2Selbak -
    14:00FT Kolbotn7 - 4Manglerud Star -
    14:00FT Loddefjord2 - 0Trio -
    12:00FT Ready3 - 0Rilindja -
  • 1
  • Sat 23 Mar 2019
  • 20:00FT Christiana0 - 1Follo -
    18:30FT Oslojuvelene2 - 5Grei -
    18:00FT Rommen1 - 2Heming -
    18:00FT Skaanland8 - 1Leknes -
    17:00FT Emblem IL0 - 2Averoykameratene -
    17:00FT Hitra FC1 - 0Kil/Hemne -
    16:00FT Gjovik-Lyn3 - 1Loten -
    16:00PEN Holmlia6 - 7
    (5 - 6)
    Nordstrand * -
    15:30FT Ntnui1 - 0Tynset -
    15:00FT Faaberg2 - 1Trysil FK -
    15:00FT Hallingdal0 - 5Drammen FK -
    15:00FT Lyngboe1 - 3Trott -
    15:00FT MBK Domkirkeodden2 - 0Storhamar -
    15:00FT Riska3 - 4Hinna FK -
    15:00AET Rollon2 - 3Herd * -
    14:00PEN Borgen6 - 7
    (2 - 3)
    Sprint Jeloey * -
    14:00FT Solid0 - 4fana -
    14:00FT Studentspretten0 - 2Forde -
    14:00FT Teie0 - 2Flint -
  • 1
  • Fri 22 Mar 2019
  • 20:00FT Lyngen/Karnes1 - 7Skjervoy -
    19:00FT Korsvoll1 - 4Arvoll -
    18:30FT Froyland1 - 0Varhaug -
    18:30FT Klepp3 - 1Vollen -
  • 1
  • Thu 21 Mar 2019
  • 20:30FT Raelingen1 - 5Skjetten -
    19:30FT Eik Tonsberg5 - 0Runar -
    19:00FT Assiden3 - 0Kongsberg -
    19:00FT Flekkefjord5 - 1Vaag -
    19:00PEN * IF Storm5 - 4
    (2 - 1)
    Skarphedin -
    19:00FT Kopervik2 - 1Djerv 1919 -
    19:00FT SIF/Hessa IL4 - 2Volda -
    19:00FT Staal Jorpeland1 - 0Lura -
    18:30FT Uraedd3 - 0Tollnes -
  • 1
  • Wed 20 Mar 2019
  • 20:00FT Heggedal6 - 0Re -
    19:00FT Akra2 - 1Vardeneset -
    19:00FT Finnsnes4 - 0Nordkjosbotn -
    19:00FT Halsen3 - 2Hei Il -
    19:00FT Klofta0 - 2Aurskog-Holand -
    19:00PEN * Lyngdal5 - 4
    (5 - 4)
    Mandalskameratene -
    19:00FT Madla6 - 1Midtbygdens -
    19:00PEN * Sund SK7 - 6
    (5 - 4)
    Bjarg -
    19:00FT Varegg1 - 0Gneist -
    18:00FT Kaupanger1 - 7Fjora -
  • 1
  • Tue 19 Mar 2019
  • 20:15FT Gjellerasen4 - 1Blaker -
    19:30FT Kolstad4 - 2Charlottenlund -
    19:30FT Lommedalen1 - 6Ullern -
  • 1
  • Mon 18 Mar 2019
  • 19:00FT Tomrefjord IL1 - 2Eide/Omegn -
  • 2
  • Sat 30 Mar 2019
  • 15:30 Heming - Grei -  
  • 2
  • Tue 02 Apr 2019
  • 18:45 Aurskog-Holand - Gjellerasen -  
  • 2
  • Thu 04 Apr 2019
  • 19:15 Skjetten - Funnefoss/Vormsund -  

          Norway: Super Cup
  • final
  • Sun 17 Mar 2019
  • 16:00Pst Rosenborg - Molde -

          Norway: Toppserien Women
  • 1
  • Sun 24 Mar 2019
  • 17:00FT Valerenga W1 - 0Stabaek W (0 - 0)
    14:30FT Trondheims-Orn W0 - 0Arna-Bjornar W (0 - 0)
  • 1
  • Sat 23 Mar 2019
  • 15:00FT Klepp W1 - 0Avaldsnes W (1 - 0)
    15:00FT Lyn W0 - 0Fart W (0 - 0)
    14:00FT LSK Kvinner W4 - 3Kolbotn W (1 - 2)
    14:00FT Sandviken W0 - 2Roa W (0 - 0)
  • 2
  • Sat 30 Mar 2019
  • 14:00 Arna-Bjornar W - Lyn W -
    15:00 Avaldsnes W - LSK Kvinner W -
    15:00 Fart W - Sandviken W -
    15:00 Kolbotn W - Valerenga W -
    15:00 Roa W - Trondheims-Orn W -
    15:00 Stabaek W - Klepp W -

          Norway: 1. Division Women
  • 22
  • Sat 03 Nov 2018
  • 12:00FT Aasane W5 - 1Kaupanger W -
    12:00FT Byaasen W3 - 2Grei Kvinner Elite W -
    12:00FT Fart W4 - 2Bossekop W -
    12:00FT Floeya W1 - 3Medkila W -
    12:00FT Oevrevoll Hosle W1 - 0Nanset W -
    12:00FT Uraedd W2 - 2Amazon Grimstad W -
  • 1
  • Sat 13 Apr 2019
  • 13:00 Byaasen W - Hoenefoss W -  
    13:00 Medkila W - Kaupanger W -  
    14:00 Oevrevoll Hosle W - Amazon Grimstad W -  
    16:00 Grei Kvinner Elite W - Nanset W -  
  • 1
  • Sun 14 Apr 2019
  • 12:00 Aasane W - Grand Bodo W -  
    12:00 Floeya W - Snoegg Fotball W -  

          Norway: Norway Cup Women
  • final
  • Sat 01 Dec 2018
  • 16:00FT LSK Kvinner W4 - 0Sandviken W -

    Livescore powered by Livescores.cc © 2006 - 2019
    advertisement
    advertisement