SOCCER LIVESCORES

My Favorite Leagues

  • To add your favorites click on icon next to league names
    or on icon next to matches.

International Soccer

Major Soccer Leagues

advertisement

Soccer Leagues

  • Russia: All Latest Results & Next Matches

      Russia: Premier League
  • 10
  • Mon 18 Sep 2017
  • 18:00FT Zenit St Petersburg3 - 0FC UFA (2 - 0)  
    17:30FT Lokomotiv Moscow0 - 1Amkar (0 - 1)  
  • 10
  • Sun 17 Sep 2017
  • 14:30FT Rubin0 - 1Ural (0 - 0)  
    11:00FT FC Tosno2 - 2Spartak Moscow (0 - 1)  
    09:00FT FC SKA-Energiya2 - 2Terek Grozni (1 - 0)  
  • 10
  • Sat 16 Sep 2017
  • 17:00FT Anzhi1 - 5Krasnodar (0 - 1)  
    14:30FT CSKA Moscow2 - 0FC rostov (1 - 0)  
  • 10
  • Fri 15 Sep 2017
  • 17:30FT Arsenal Tula1 - 0Dinamo Moscow (1 - 0)  
  • 11
  • Sat 23 Sep 2017
  • 14:30 Dinamo Moscow - CSKA Moscow -  
    17:00 Spartak Moscow - Anzhi -  
  • 11
  • Sun 24 Sep 2017
  • 12:00 Ural - FC Tosno -  
    14:30 FC rostov - Lokomotiv Moscow -  
    14:30 FC UFA - Arsenal Tula -  
    17:00 Krasnodar - Zenit St Petersburg -  
  • 11
  • Mon 25 Sep 2017
  • 15:00 Amkar - FC SKA-Energiya -  
    17:30 Terek Grozni - Rubin -  
  • 12
  • Fri 29 Sep 2017
  • 17:30 Arsenal Tula - Krasnodar -  

          Russia: Football National League
  • 14
  • Sat 16 Sep 2017
  • 16:00FT Krylya Sovetov3 - 0Baltika (1 - 0)  
    16:00FT Kuban2 - 2Fakel Voronezh (2 - 1)  
    16:00FT Petrotrest2 - 0Tyumen (1 - 0)  
    15:00FT Volgar Astrakhan2 - 0Gazovik (2 - 0)  
    14:00FT Avangard Kursk0 - 0SC rotor volgograd (0 - 0)  
    14:00FT FK Khimki1 - 1Tambov (0 - 1)  
    13:00FT Shinnik Yaroslavl0 - 1Sibir Novosibirsk (0 - 0)  
    13:00FT Volga-Olimpietz0 - 2FK Yenisey (0 - 2)  
    12:00FT Tom Tomsk1 - 2Spartak Moscow B (1 - 1)  
    09:00FT Luch-Energiya1 - 1Zenit B (1 - 0)  
  • 13
  • Mon 11 Sep 2017
  • 14:00FT Spartak Moscow B0 - 3Krylya Sovetov (0 - 1)  
  • 13
  • Sun 10 Sep 2017
  • 17:00FT Petrotrest1 - 2Avangard Kursk (0 - 2)  
    16:00FT Baltika0 - 0Volga-Olimpietz (0 - 0)  
    16:00FT Fakel Voronezh2 - 0SC rotor volgograd (1 - 0)  
    14:00FT Gazovik5 - 2FK Khimki (4 - 1)  
    14:00FT Tambov3 - 1Tom Tomsk (2 - 1)  
    12:00FT Tyumen2 - 0Shinnik Yaroslavl (1 - 0)  
    11:00FT FK Yenisey4 - 0Luch-Energiya (3 - 0)  
    11:00FT Sibir Novosibirsk1 - 1Volgar Astrakhan (1 - 1)  
    11:00FT Zenit B3 - 3Kuban (2 - 1)  
  • 15
  • Sun 24 Sep 2017
  • 09:00 Luch-Energiya - Fakel Voronezh -  
    11:00 FK Yenisey - Krylya Sovetov -  
    11:00 Sibir Novosibirsk - Petrotrest -  
    12:00 SC rotor volgograd - Kuban -  
    13:00 Gazovik - Shinnik Yaroslavl -  
    13:00 Tambov - Volgar Astrakhan -  
    13:00 Tyumen - Avangard Kursk -  
    14:00 Spartak Moscow B - FK Khimki -  
    15:00 Zenit B - Volga-Olimpietz -  
    16:00 Baltika - Tom Tomsk -  
  • 16
  • Sat 30 Sep 2017
  • 09:00 Luch-Energiya - SC rotor volgograd -  
    13:00 Avangard Kursk - Kuban -  
    13:00 FK Khimki - Baltika -  
    13:00 Krylya Sovetov - Zenit B -  
    13:00 Petrotrest - Gazovik -  
    13:00 Shinnik Yaroslavl - Tambov -  
    13:00 Tom Tomsk - FK Yenisey -  
    13:00 Tyumen - Sibir Novosibirsk -  
    13:00 Volga-Olimpietz - Fakel Voronezh -  
    13:00 Volgar Astrakhan - Spartak Moscow B -  

          Russia: Professional Football League
  • 10
  • Wed 20 Sep 2017
  • 10:00FT Zenit Irkutsk1 - 4FC chita (1 - 2)  
    07:00FT Smena0 - 1Irtysh Omsk (0 - 1)  
    06:00FT Sakhalin0 - 1Dinamo Barnaul (0 - 0)  
  • 9
  • Sun 17 Sep 2017
  • 16:00FT Fc Chayka1 - 1Afips (0 - 0)  
    15:00FT Kuban 21 - 3Torpedo Armavir (0 - 2)  
  • 10
  • Sun 17 Sep 2017
  • 14:00FT FK Neftekhimik0 - 0Volga UL (0 - 0)
    14:00FT Kamaz Chelny0 - 1Mordovia Saransk (0 - 0)  
    14:00FT Syzran-20031 - 0Orenburg 2 (0 - 0)
    13:00FT Anzhi-Junior Zelenodolsk3 - 0Lada Tolyati (0 - 0)
    12:00FT Krylya Sovetov 22 - 1Ural 2 (1 - 0)
    12:00FT Zenit Izhevsk1 - 0FC Chelyabinsk (1 - 0)
  • 9
  • Sun 17 Sep 2017
  • 11:00FT Dynamo St Petersburg 22 - 2Dolgoprudny (0 - 2)  
    07:00FT Smena3 - 1Dinamo Barnaul (1 - 1)  
    06:00FT Sakhalin3 - 1Irtysh Omsk (2 - 0)  
  • 9
  • Sat 16 Sep 2017
  • 16:00FT Spartak Nalchik3 - 0SKVO (0 - 0)  
    15:00FT Ararat Moscow4 - 0FK Sokol Saratov (0 - 0)
    15:00FT Tekstilshtik-Telekom3 - 2Veles Moscow (3 - 0)  
    15:00FT Zvezda Ryazan0 - 2FC Torpedo Moscow (0 - 1)  
    14:30FT Spartak Vladikavkaz1 - 0Druzhba Maykop (0 - 0)  
    14:00FT Akademiya Futbola1 - 0Chernomorets Novorossyisk (0 - 0)  
    14:00FT Angusht1 - 0Krasnodar B (1 - 0)  
    14:00FT Biolog-Novokubansk3 - 2Anzhi 2 (1 - 2)  
    14:00FT Chertanovo Moscow3 - 1Torpedo Vladimir (1 - 1)  
    14:00FT Kaluga1 - 4FC Saturn Ramenskoye (0 - 2)  
    14:00FT Pskov-7472 - 0Luki-Energiya (1 - 0)  
    14:00FT Zenit Penza0 - 3Dinamo Bryansk (0 - 1)  
    13:30FT Legion1 - 0Mashuk-Kmv (1 - 0)  
    13:00FT Khimik Novomoskovsk0 - 1Zorky Krasnogorsk (0 - 0)  
    13:00FT Rotor Volgograd 20 - 1Energomash Belgorod (0 - 0)  
    12:00FT Kolomna0 - 1Spartak Kostroma (0 - 0)  
  • 9
  • Fri 15 Sep 2017
  • 16:30FT Dnepr Smolensk0 - 3Lokomotiv Moscow B (0 - 2)  
    15:00FT Strogino Moscow0 - 1Metallurg Lipetsk (0 - 1)  
    13:00FT Murom1 - 0Znamya Truda (1 - 0)  
  • 10
  • Fri 22 Sep 2017
  • 16:00 Torpedo Vladimir - Pskov-747 -  
  • 10
  • Sat 23 Sep 2017
  • 11:00 Akademiya Futbola - Kuban 2 -  
  • 11
  • Sat 23 Sep 2017
  • 12:00 Orenburg 2 - FK Neftekhimik -
  • 10
  • Sat 23 Sep 2017
  • 12:00 Znamya Truda - Tekstilshtik-Telekom -  
    13:00 FC Saturn Ramenskoye - Khimik Novomoskovsk -  
    14:00 Dinamo Bryansk - Zvezda Ryazan -  
    14:00 FK Sokol Saratov - Strogino Moscow -  
    14:00 Luki-Energiya - Murom -  
    14:00 Mashuk-Kmv - Spartak Vladikavkaz -  
    14:00 Veles Moscow - Dnepr Smolensk -  
    15:00 Afips - Biolog-Novokubansk -  
    15:00 Druzhba Maykop - Angusht -  
    15:00 Lokomotiv Moscow B - Dynamo St Petersburg 2 -  
    15:00 Spartak Kostroma - Dolgoprudny -  
    16:00 Chernomorets Novorossyisk - SKVO -  
    16:00 Energomash Belgorod - Kaluga -  
    17:00 Zorky Krasnogorsk - Zenit Penza -  
  • 11
  • Sun 24 Sep 2017
  • 11:00 FC Chelyabinsk - Nosta -
  • 10
  • Sun 24 Sep 2017
  • 12:00 Metallurg Lipetsk - Rotor Volgograd 2 -  
  • 11
  • Sun 24 Sep 2017
  • 14:00 Lada Tolyati - Zenit Izhevsk -
    14:00 Mordovia Saransk - Krylya Sovetov 2 -
    15:00 Volga UL - Anzhi-Junior Zelenodolsk -
  • 10
  • Sun 24 Sep 2017
  • 16:00 Torpedo Armavir - Dinamo-Gts Stavropol -  
  • 10
  • Mon 25 Sep 2017
  • 13:00 Kolomna - Chertanovo Moscow -  
  • 11
  • Mon 25 Sep 2017
  • 13:00 Ural 2 - Syzran-2003 -
  • 10
  • Mon 25 Sep 2017
  • 13:30 Anzhi 2 - Legion -  
    14:00 Ararat Moscow - FC Torpedo Moscow -  
    15:00 Krasnodar B - Spartak Nalchik -  
  • 11
  • Thu 28 Sep 2017
  • 16:00 FC chita - Smena -  
    16:00 Zenit Irkutsk - Sakhalin -  

          Russia: FA Cup
  • R32
  • Thu 21 Sep 2017
  • 18:00AET * Petrotrest3 - 2Zenit St Petersburg (2 - 0)  
    17:00FT Ararat Moscow1 - 2FC SKA-Energiya * (0 - 0)  
    17:00FT Fakel Voronezh0 - 4Amkar * (0 - 1)  
    16:30AET * Krylya Sovetov3 - 2Lokomotiv Moscow (0 - 0)  
    16:00PEN * Volga-Olimpietz1 - 1
    (4 - 1)
    FC UFA (0 - 0)  
    13:00FT * FK Yenisey3 - 0Terek Grozni (1 - 0)  
  • R32
  • Wed 20 Sep 2017
  • 17:00FT Kuban0 - 2Spartak Moscow * (0 - 1)  
    16:30PEN * Spartak Nalchik0 - 0
    (4 - 2)
    Dinamo Moscow (0 - 0)  
    16:00FT Volgar Astrakhan0 - 2FC rostov * (0 - 1)  
    15:00AET * Avangard Kursk1 - 0CSKA Moscow (0 - 0)  
    15:00FT Tyumen1 - 2FC Tosno * (0 - 2)  
    13:00FT Gazovik0 - 2Rubin * (0 - 1)  
    13:00FT * Shinnik Yaroslavl3 - 0Ural (2 - 0)  
    13:00FT * Tambov1 - 0Arsenal Tula (0 - 0)  
    13:00FT * Tom Tomsk2 - 1Krasnodar (2 - 1)  
    10:00FT * Luch-Energiya2 - 0Anzhi (1 - 0)  

          Russia: FNL Cup
  • FINAL
  • Fri 24 Feb 2017
  • 19:45FT Chertanovo Moscow0 - 1Fakel Voronezh (0 - 0)
  • PF
  • Fri 24 Feb 2017
  • 14:30FT FK Yenisey1 - 0Mordovia Saransk (1 - 0)
  • 5P
  • Fri 24 Feb 2017
  • 11:45PEN Ural1 - 1
    (1 - 3)
    Tyumen * (0 - 0)
  • 7P
  • Fri 24 Feb 2017
  • 09:15PEN * Tambov0 - 0
    (4 - 3)
    Volgar Astrakhan (0 - 0)
  • 9P
  • Thu 23 Feb 2017
  • 17:15FT Spartak Nalchik2 - 1FC SKA-Energiya (1 - 0)
  • 11P
  • Thu 23 Feb 2017
  • 14:30FT Shinnik Yaroslavl0 - 2Spartak Moscow B (0 - 0)  
  • 13P
  • Thu 23 Feb 2017
  • 11:45PEN * Zenit B0 - 0
    (4 - 2)
    Krasnodar B (0 - 0)  
  • 15P
  • Thu 23 Feb 2017
  • 09:15FT Kuban0 - 2Petrotrest (0 - 1)
  • SEMI FINAL
  • Tue 21 Feb 2017
  • 17:00FT Mordovia Saransk0 - 1Fakel Voronezh * (0 - 0)  
  • PO
  • Tue 21 Feb 2017
  • 14:15FT Tyumen2 - 1Volgar Astrakhan (0 - 1)  
    11:30PEN * FC SKA-Energiya1 - 1
    (5 - 4)
    Spartak Moscow B (0 - 1)  
    09:15FT Petrotrest0 - 2Krasnodar B * (0 - 0)  
  • SEMI FINAL
  • Mon 20 Feb 2017
  • 17:00PEN * Chertanovo Moscow0 - 0
    (5 - 3)
    FK Yenisey (0 - 0)  
  • PO
  • Mon 20 Feb 2017
  • 14:15FT Tambov1 - 2Ural * (0 - 1)  
    11:30FT Shinnik Yaroslavl3 - 4Spartak Nalchik (1 - 3)  
    09:15PEN Kuban0 - 0
    (2 - 4)
    Zenit B * (0 - 0)  
  • GS
  • Sat 18 Feb 2017
  • 17:00FT Krasnodar B2 - 5Volgar Astrakhan (2 - 2)
    14:30FT Fakel Voronezh0 - 0Spartak Moscow B (0 - 0)
    11:45FT Tyumen0 - 1Mordovia Saransk (0 - 0)
    09:15FT Petrotrest1 - 1FC SKA-Energiya (0 - 0)

          Russia: League Cup
  • 2
  • Thu 09 Oct 2003
  • 16:00FT Chernomorets Novorossyisk2 - 2Zenit St Petersburg (1 - 2)

          Russia: Super Cup
  • SC
  • Fri 14 Jul 2017
  • 19:30AET * Spartak Moscow2 - 1Lokomotiv Moscow (0 - 0)  

          Russia: Super Cup
  • SC
  • Sat 23 Jul 2016
  • 17:00FT CSKA Moscow0 - 1Zenit St Petersburg (0 - 1)  

    Livescore powered by Livescores.cc © 2006 - 2017
    advertisement
    advertisement